Večery s dobrými hvězdami

Autor: , 6. 2. 2018

Doc. Rastislav Maďar (Lékařská fakulta OU) uvádí v Centru PANT pravidelný cyklus charitativních večerů nazvaných "Večer s dobrou hvězdou". Tentokrát bude rozmlouvat s hrdiny vlakového neštěstí ve Studénce z roku 2008.


8. srpna 2008 se z nich stali hrdinové. Pro oba to byl zároveň nejhorší den v životě. Zdravotní sestra Naďa Tomčíková byla první, kdo pomáhal vyprošťovat raněné z trosek rychlíku ve Studénce. Strojvedoucí Jiří Šindelář stačil zbrzdit vlak před zříceným mostem a svou bleskovou reakcí zachránil desítky životů.

Výtěžek akce bude věnován Jiřímu Šimsovi z Havířova, který jako jeden z cestujících Vlaku smrti utrpěl těžké zranění hlavy, jehož následky nese dodnes.

Doc. MUDr. Rastislav Maďar, PhD., MBA, FRCPS je předsedou International Humanity. Je to česko-slovenský neziskový spolek se sídlem v České republice, který pomáhá nejchudším obyvatelům planety na Srí Lance, v Nepálu, Zambii, Ugandě, na Haiti a v dalších rozvojových zemích třetího světa. Lidé působící v tomto spolku pracují zcela dobrovolně a bez nároku na honorář při svém běžném povolání. International Humanity tak dárcům garantuje stoprocentní využití jejich příspěvku na pomoc potřebným.