Zápasu v Ostravar aréně předcházela nabitá zahřívací fáze. Třísethlavý kotel Ostravské pochodoval na halu za víření bubnů a zpěvu od Lékařské fakulty. O svém vstupu do arény dali naši fanoušci vědět hlasitou pyrotechnickou show.

Ostravar arénu zaplavilo osm a půl tisíce fanoušků hokeje – studentů a studentek z Ostravské univerzity a Vysoké školy Báňské – Technické univerzity Ostrava. Hru hokejistů a také jedné hokejistky na straně VŠB ocenili fanoušci na tribunách ve velkém stylu, dvěma vyvedenými choreo a hromadným sborovým zpěvem české hymny.

Pocity jsou fantastické, protože se nám podařilo několikrát otočit vývoj zápasu. To, co jsem dneska zažil v kabině, že jsme se tak podpořili a dostali se z toho, když jsme prohrávali, tak to jsem ještě asi nezažil.

Po první třetině zápasu vedla Báňská, druhá třetina končila remízou 3:3. Po energické hře skončil zápas 7:5 pro Ostravskou. Ta slavila vítězství poprvé po třech letech a dvou odehraných derby. „Pocity jsou fantastické, protože se nám podařilo několikrát otočit vývoj zápasu. To, co jsem dneska zažil v kabině, že jsme se tak podpořili a dostali se z toho, když jsme prohrávali, tak to jsem ještě asi nezažil. Atmosféra byla super a ten zápas, to je fakt zážitek,“ komentoval pro ČT Sport útočník Marek Révaj z Ostravské.

Akci uzavřeli studenti i hráči na afterparty v Bonver Aréně.