Majáles – už tento pátek!

Majáles je akcí májovou, oslavuje tedy kromě krás studentského života také jaro samotné. Při pohledu z okna by však leckoho mohlo už dnes napadnout, že se dívá na den nikoli květnový, ale klidně červnový, nebo i červencový! Ostatně, podle meteorologů letošní první letní dny máme už za sebou.

Využij proto počasím připravené příležitosti, v pátek vezmi své kamarády a spolužáky a vyraz na Majáles, který se po dvouleté odmlce vrací zpět na Slezskoostravský hrad. Můžeš se těšit na jedinečný line-up plný skvělých interpretů, kteří vystoupí na čtyřech hudebních scénách. Písničkáře Pokáče určitě není třeba představovat, zahraje ale i poprocková kapela UDG, česko-americká hudební skupina N.O.H.A. a mnoho dalších. Fajnový doprovodný program, včetně občerstvení, samozřejmě zajištěn.

Užijme si společně všech svobod na Freedom Festu

Freedom Fest, to je sobota 21. května na Slezskoostravském hradě plná pohybu, her, muziky a objevování. Tento unikátní festival nabízí atraktivní program pro malé, velké, skupiny, jednotlivce i rodiny s dětmi – takže s sebou můžeš vzít úplně kohokoliv, každý si tady najde to své. V zajímavé diskusi se dozvíš pravdu o mýtech, hoaxech, polopravdách a dezinformacích spojených s EU, v té následující proberou zodpovědnost člověka za vlastní zdraví lékaři v čele s Tomášem Šebkem.

Připraven je ale i našlapaný hudební program! Zahrají Vladivojna La Chia, Aneta Langerová nebo skupina Zrní. Na místě bude navíc připravena gastrozóna pro potěchu všech chuťových buněk nebo energická parkourová exhibice. Vstupné na akci je dobrovolné, výtěžek poputuje na podporu činnosti vybraných neziskových organizací a na pomoc Ukrajině.

Festival v ulicích, tentokráte porubských

Festival v ulicích je úžasná letní slavnost, na které nemůžeš chybět nejen ty, ale ani Ostravská! Tentokrát se vše odehraje v nové lokaci, a to na porubském bulváru zvaném Hlavní třída. Ta je nadčasovou ostravskou Champs-Élysées, navíc šmrncnutá tím nejlepším z místní architektury socialistického realismu. Během festivalu tam potkáš zástupy hudebníků, tanečníků a jiných umělců, naučíš se novým dovednostem v některém z mnoha workshopů, a hlavně se potkáš s novými zajímavými lidmi! Neváhej a zapiš si do diáře datum 24. – 26. června.

Meltingpot – prostor na diskusi uvnitř coloursové vřavy

K ostravskému létu už neodmyslitelně patří Colours of Ostrava. A ke Colours of Ostrava zase patří Meltingpot, nezávislý projekt poskytující prostor pro diskusi i zamyšlení. Světoznámá jména z nejrůznějších profesních oblastí i koutů světa se nám na čtyři dny sjedou do industriálního, ale v posledních letech i kulturou bijícího, srdce Ostravy.

Na Meltingpotu bude mít navíc Ostravská po dva dny svou stage, kde budou diskutovat jak osobnosti z naší univerzitní půdy, tak zajímaví hosté – experti z oboru překypující zážitky z praxe. K tomu všemu si tvoje nejoblíbenější univerzita (Ostravská) připraví zajímavé workshopy, ze kterých si odneseš nejeden zajímavý dáreček! Tak se za námi 15. nebo 16. července nezapomeň stavit!

Rozběhni se pro rektorovu tenisku

Máš v sobě sportovního ducha a pohyb ti není zcela cizí? Dej dohromady šestičlenný tým, přihlaste se do štafety a získejte společně ocenění rektora! Běží se 11. září, registruj se ale už jen do konce května na tomto odkaze. Pokud si příliš nevěříš, anebo snad běh není tvůj nejlepší přítel, tuto pohybovou aktivitu si můžeš natrénovat s osobou nejpovolanější – děkanem Pedagogické fakulty OU Danielem Jandačkou, a to na události s všeříkajícím názvem – Vyběhni s děkanem.

 

 

Jsme Ostravská. Všichni!

Všichni jsme Ostravská! Pojďme to společně oslavit na párty, kterou odstartujeme nový akademický rok! Čeká tě vymazlený hudební line-up, doprovodný program, studentské organizace, ale hlavně pohodová atmosféra a setkání se všemi spolužáky, kteří se přes prázdniny rozutekli do svých domovin. Neboj, přesnější informace se včas dozvíš! Těšit se ale můžeš už teď.