Recy zápisníky na každý stůl

Pokud také fandíš udržitelnosti a podporuješ lokální tvorbu, jistě tě zaujmou designové upcyklované zápisníky, které pro univerzitu zakázkově vyrobilo studio papíru P A P I D U, založené naší absolventkou. Zápisníky jsou vyrobené z nevyužitých knížek vydaných ke dvacátému pátému výročí univerzity, a mohou tak skončit jako jedinečné designové prvky na tvém pracovním stole. Zápisníky nabízíme ve dvou variantách, s kroužkovou a s šitou vazbou. Upcyklaci se nevyhnuly ani staré výtisky magazínu OU@live, které nyní můžeš zakoupit jako stylový sešit s uzavíráním na gumičku.

Slavíme 30. výročí založení univerzity

Univerzita letos slaví 30 let od svého založení a při této příležitosti jsme vydali LP desku se skladbami Antonína Dvořáka a Josefa Suka. Pokud patříš mezi fanoušky ostravských budov a historie, jistě tě zaujme nová publikace Příběh budovy R. Kniha poutavě vypráví příběh budovy rektorátu, bývalého kláštera, ve které se zrcadlí historie Česka v posledních více než sto letech. A pokud hledáš milou drobnost jako doplněk k zakoupené knize, pořiď k ní třeba upcyklovanou záložku, taktéž vyrobenou ve studiu papíru ze starých knižních katalogů.

Dárky, které zahřejí nejen na srdci

Zima je teprve na začátku, ale už teď se na ni můžeš dobře připravit. Málokdo ví, že naše jedinečné univerzitní kulichy pletou maminky na mateřské dovolené, nebo babičky pletařky v Jeseníku, a obrandované obaly na počítače necháváme šít zde v Ostravě z nevyužitých košil. Nohy v teple ti zaručí univerzitní barevné ponožky. Pokud přeci jen toužíš po něčem k přečtení, až do Vánoc ti bude univerzitní obchod dávat tipy na zajímavé knižní dárky ve čtenářském „OUkénku“ na svém Facebooku. Máš před Vánoci hluboko do kapsy a chceš dát použitým knihám druhou šanci? V nabídce knihkupectví jsou i bazarové kousky s drobnými vadami za výhodnější ceny.

Jak objednat dárky z univerzitního e-shopu?

Univerzitní knihkupectví a obchod stále funguje v režimu výdejního místa ve Welcome centru na Mlýnské ulici. Zboží si tak objednej nejlépe skrze e-shop, nebo se zastav osobně, což jistě oceníš při zkoušení správné velikosti oblečení. Výdejní místo bude otevřeno do pátku 17. prosince a znovu se otevře až v polovině ledna, z důvodu uzávěrky roku a následné inventury. Po novém roce se můžeš těšit na nový e-shop, kde najdeš přehlednou nabídku všech našich knih a zboží. Ještě pro tebe máme celoroční dárek, a to slevu 15 % na zakoupené knihy pro studenty a zaměstnance OU po předložení průkazu ISIC nebo karty zaměstnance či studenta. A pokud se na vedoucí univerzitního obchodu Markétu hezky usměješ, jistě ti ráda zakoupený dárek upcyklovaně zabalí, nebo alespoň poradí, jak na to.