Zelená Ostravě: Přijďte diskutovat s vědci

Autor: , 8. 2. 2018

Zeleň a veřejný prostor. Téma, které se bezprostředně dotýká každého z nás. A Ostravy nyní dvojnásob: kandiduje na Evropské zelené město 2020. Přijďte diskutovat s odborníky již 21. února v Centru PANT.


Přijďte diskutovat s architektem, sociálním geografem i náměstkyní primátora o tom, jak posílit angažovanost obyvatel v otázkách veřejného prostoru, jakým směrem by se Ostrava mela vydat a jak veřejný prostor zodpovědně a smysluplně využívat. Hosty besedy budou Mgr. Ondřej Slach z Ostravské univerzity, Ph.D., Ing. arch. Eva Špačková, Ph.D., Mgr. Kateřina Šebestová. Moderování se ujme Petr Pánek, zakladatel sdružení PANT.

Setkání se bude konat 21. února 2018 v ostravském Centru PANT, a to od 17.30. Před besedou jste zváni na odborný workshop/urbanistickou hru „Jsem s/tvořitel“ (16:00 – 17:15), ve kterém si můžete vyzkoušet přetvořit veřejný prostor několika míst v Ostravě podle vlastních představ.

Diskuzní setkání s vědci a zástupci města se koná pod hlavičkou akce ostravská Noc vědců. Více informací najdete na facebookové události akce.