Možná jste i vy studenty nebo absolventy Ostravské univerzity, které vystudovaný obor nepředurčuje pro konkrétní profesi. O směřování své kariéry se budete v životě rozhodovat pravděpodobně hned několikrát. Jak a kde ale kariéru začít? Na jakých pozicích mohou absolventi humanitních oborů naplno využít svůj potenciál? Jsou pro ně otevřené dveře i v technologických firmách? A jaké je to pracovat v neziskovém sektoru? To vše otevřeme na kariérním festivalu Ostravské univerzity – Za kariérOU 2022. Kompletní program najdete zde.

Na dvoudenním festivalu se dostanou ke slovu například Czechitas, které pomáhají dostat více žen do IT nebo zástupkyně StartupJobs.cz, která bude mluvit o tom, jak začít ve start-upech. Absolvent Ostravské univerzity Aleš Ottmár bude mluvit o své kariéře v diplomacii a o tom, jaké je to pracovat na ministerstvu.

Podívejte se na příběh Báry z festivalu Za kariérOU 2021

 

Na praktických workshopech si uděláte přehled o sociální síti LinkedIn nebo si vyzkoušíte triky na zlepšení mluveného projevu.

„Inspirováni loňským rokem budeme mít i letos část programu on-line. Můžeme tak koncentrovat více aktivit a vzhledem k tomu, že velká část procesu vybírání práce i sebeprezentace se odehrává on-line, zůstaneme v tomto ohledu vlastně v přirozeném prostředí,“ říká organizátorka festivalu a vedoucí Poradenského centra Ostravské univerzity Kamila Hýbnerová.

Na festivalu se bude prezentovat na třicet zaměstnavatelů z regionu z oblasti zdravotnictví, finančnictví, technologií, sociální sféry i státního sektoru. Návštěvníci si tak udělají opravdu komplexní představu o nabídce a ujasní si, na jakém typu pozice se vidí.

Na Za kariérOU si studenti všechno vyzkouší, vylepší životopisy, ujasní obsah motivačního dopisu, zkusí si pohovor nanečisto třeba i v anglickém jazyce a pokud budou mít chuť, odnesou si i pěknou reprezentativní profilovou fotografii.

„Pro čerstvé absolventy je také velmi důležité si věřit. Právě při hledání práce si sebejistotu získáváme zkušeností, když si projdeme pár pohovory. Na Za kariérOU si studenti všechno vyzkouší, vylepší životopisy, ujasní obsah motivačního dopisu, zkusí si pohovor nanečisto třeba i v anglickém jazyce, a pokud budou mít chuť, odnesou si i reprezentativní profilovou fotografii,“ upozorňuje Kamila Hýbnerová, že je často kouzlo úspěchu při hledání práce v detailu a zdravém sebevědomí.

Ve středu se na festivalu v příjemném prostředí atria Přírodovědecké fakulty budete moct zapojit do řady bonusových aktivit. „Kdo je zvědavý, může si zkusit v koutku Centra Pyramida pro studenty se specifickými potřebami, jaké je to „být jiný“, bude příležitost zapsat se do registru dárců kostní dřeně, poznat aktivity univerzitního dobrovolnického centra, které je teď v době války na Ukrajině velmi aktivní, ale taky si dát jednoduše dobrou kávu nebo si vybrat něco pro radost z univerzitního obchodu a knihkupectví – OUshopu,“ říká Kamila Hýbnerová a zve i na afterparty, která bude od 17 hodin v hladnovském klubu Áčko. Na večerní akci účinkují Dr. Zeppelin and Radim Nowak s DJ set a saxofonem.

Využijte středeční rektorské volno a investujte ho do své budoucnosti.

Festival Za kariérOU 5. a 6. dubna 2022 je pro všechny studenty a absolventy Ostravské zdarma a bez registrace. V úterý 5. dubna se můžete připojit k on-line programu a ve středu 6. dubna se od 9 do 16 hodin zúčastnit přednášek, workshopů a dalších aktivit v budově Přírodovědecké fakulty na ulici Chittusiho.