Do výzvy na podporu projektu Učitel a kamarád 2v1 organizace S.T.O.P. se celkem zapojilo
92 zaměstnanců, akademiků, absolventů a studentů OU. Společnými silami se nám podařilo vybrat 58 750 Kč, což představuje 118 % z cílové částky. Potřebným vybavením a pomůckami tak bude možné vybavit ještě více dobrovolníků, než bylo původně v plánu. Ostravská univerzita navíc přislíbila uspořádání zábavně-vzdělávacího odpoledne pro děti z organizace S.T.O.P. v dílnách Pedagogické fakulty.

„Všem velmi děkuji a vážím si podpory, kterou nám Ostravská univerzita projevila. A nejsou to jen slova, ale sounáležitost s tím, že STOPka z univerzitní půdy a myšlenek, které propagovali naši profesoři, vzešla. Udělám vše, co bude v mých silách, aby se ty krásné pocity dostaly i k dobrovolníkům a dětem, které doučují,“ neskrývá své nadšení Iva Šťovíčková, jedna ze zakladatelek neziskové organizace S.T.O.P. a také absolventka OU.

Dobrovolníci z organizace S.T.O.P. doučují děti ze sociálně slabších rodin, děti, jejichž rodiče mají povětšinou základní vzdělání a nemají kapacity učit svoje děti sami. S koronavirovou krizí a distanční výukou se rozdíly ve vzdělávání ještě více prohloubily a pomoc dobrovolníku je právě teď pro mnoho dětí důležitější než kdy dřív.

„Nechci být patetický a málokdy jsem, ale toto mě skutečně dojalo. I vzhledem k tomu, že organizace S.T.O.P. díky studentům naší univerzity v roce 2001 vznikla,“ řekl k projektu rektor Jan Lata. Absolventi, kteří stáli u zrodu neziskové organizace S.T.O.P., ale i všichni ostatní, kteří se do sbírky zapojili, znovu ukázali, že heslo Ostravské univerzity „Ovlivni nejen svou budoucnost“ není jenom prázdnou frází.