Máte chuť získat nové znalosti a dovednosti? Takové, se kterými se na přednáškách setkáte opravdu málokdy? Zúčastněte se některého z workshopů připravených Poradenským centrem speciálně pro studenty a absolventy Ostravské univerzity. V nadcházejícím zimním semestru jsou připraveny workshopy v režii zajímavých zaměstnavatelů – partnerů Kariérního festivalu 2022.

První workshop je od společnosti STORAENSO, která vyrábí obnovitelné materiály pro celou řadu odvětví, jako je například stavebnictví, maloobchod, potraviny a nápoje, farmacie, kosmetika, cukrářství nebo textil. Workshop na téma „Práce v korporátu a IT: dreamjob nebo nightmare?“ proběhne v pondělí 17. října v 16:00 v nově otevřených prostorách Welcome centra Ostravské univerzity. Na workshop je nutné se registrovat.

Práce v korporátu a IT: dreamjob nebo nightmare?
Pojďte s námi zbořit mýty o práci v IT a korporátech. Jak vypadá práce pro mezinárodní korporaci? Jaké přináší výzvy a příležitosti? Je IT doopravdy jen pro „ajťáky“ a platí pořád klišé, že holky do IT světa nepatří? Jaké je to spolupracovat virtuálně v mezinárodním týmu? Přednášejí: Ivana Lysák Janošková a Magdaléna Pastrňáková. Odkaz na událost v JobTeaseru najdete zde.

Druhý workshop proběhne ve čtvrtek 27. října od 16:00 opět v prostorách Welcome Centra Ostravské univerzity, a to na téma „Jak naučit slůně chodit aneb život v nadnárodní firmě,“ v režii OKIN Process. Jde o outsourcingovou společnost, aktivně hledající řešení a poskytující služby, díky nimž je podnikání druhých efektivnější.

Jak naučit slůně chodit aneb život v nadnárodní firmě
Zúčastněte se povídání o firemním životě v nadnárodní společnosti. První kroky do pracovního světa mohou často vzbuzovat obavy – noví lidé, nové povinnosti, nová hierarchie. Některé věci se na začátku této cesty můžou jevit jako nepřekonatelná překážka… Tak jak si s tím vším poradit a nezbláznit se z toho? Jak se uvést v novém pracovním prostředí? Jak si opravdu užívat svoji práci, sžít se s firemní kulturou a vybudovat si u svého zaměstnavatele dobré jméno? Událost najdete brzy na portále JobTeaser.

O své zkušenosti na toto téma a mnoho dalšího se s vámi podělí bývalý student Ostravské a aktuální team leader ze společnosti OKIN Process Jakub Moldrzyk. Jakub začínal jako síťový inženýr a postupně se vypracoval až na pozici vedoucího týmu Quality Assurance, který dohlíží na práci více než 180 inženýrů po celém světě. Jakub je zároveň amatérský herec, nadšený pejskař a kutil. Takže ať už jste technikem nebo netechnikem, přijďte si poslechnout, jak úspěšně začít v nové práci. Tato i další události budou brzy zveřejněny v kariérním portále JobTeaser. Pokud ještě nejste zaregistrovaní, můžete to napravit zde.

Na dalších workshopech se vám představí zástupci společností:

• NESS Czech – jeden z největších poskytovatelů IT služeb v Česku
  • Fakultní nemocnice u sv. Anny – součástí je unikátní Mezinárodní centrum klinického výzkumu (FNUSA-ICRC)
  • StartupJobs – pracovní portál s nabídkami od startupových společností, na kterém získáte i praktické rady a tipy z různých oborů nebo si vyzkoušíte rozmanité znalostní testy (jazykové, marketingové, grafické, programování a další)

Registrujte se do kariérního portálu JobTeaser, kde najdete více informací, spoustu nabídek práce, brigád, praxí i stáží od společností z celého Česka i zahraničí. Navíc získáte informace o všech událostech a workshopech Poradenského centra.