Největším tahákem tohoto festivalu je bezpochyby World Press Photo – nejprestižnější světová výstava žurnalistické fotografie. Pro mnohé ale bude stěžejní také ta část programu, na které se budou moci setkávat s ostatními fotografy, debatovat o své tvorbě a získávat cenné kontakty.
To je podle slov Alexandry Bočkové, která festival zaštiťuje, stejně důležité, jako výstavy. „Lidé se chtějí družit, potkávat se a mít prostor si pokecat – Ostrava Photo je těchto možností plný,“ uvedla.
Kromě výstav můžete navštívit také workshop cestovatelské nebo studiové fotografie, foodstylingu, budete mít možnost zkonzultovat své portfolio s profesionály, diskutovat se zástupcem organizace World Press Photo Jurrem Janssenem, poslechnout si o sovětské cenzuře Nové estetiky či o tom, jak se fotografie v 19. století dostala do Ostravy.
Kompletní program s podrobnostmi o místě a času konání je k dispozici na www.ostravaphoto.com. Přejeme tomuto projektu dvou studentek Ostravské univerzity úspěšný start do jeho, doufejme, dlouhého života!