Majáles Ostrava je zpět a v mnohem větší parádě! Letos se opět potkáme na Slezskoostravském hradě, a to v sobotu 13. května 2023. Studenti z Báňské a Ostravské univerzity si pro vás opět připravili ideální směs napříč žánry, aby si to svoje našel opravdu každý. První várka kapel už je venku, a tak se na ni společně podívejme.

Tím největším lákadlem bude chlapecká taneční pěvecká a striptérská skupina z pražského Smíchova – Mig 21! Naposledy v roce 2019 to byla taková show, že nám spoustu z vás psalo, kdy se objeví zase. Tak je tady máte! Letos už konečně dorazí také Marpo & Troublegang, které máme už v hledáčku nějaký ten rok. Štěstí se konečně obrátilo v dobré, vše klaplo a tak nebudou chybět. Společně pro vás chystáme také speciální vizuální show, takže to bude velké!

Rapu není nikdy dost a v letošním roce se toho budeme držet. Vezeme vám tedy Big Boy Gleba, známého pro svou nezaměnitelnou flow do rychlých beatů. Na klidnější vlně se poté ukáže Rest, který nás společně vezme na cestu životem, která může být trnitá, ale i nádherná. Na té cestě nás namotivuje také Raego, takže není o čem, své cíle máme na dohled.

Nemáte dost inspirace, kdo by u nás mohl být dál? Tak o tom si budete moct zazpívat, jelikož přijede také Thom Artway s kapelou a svým hitem „I Have No Inspiration“. V dobré náladě se budeme držet dál a na Majálesu nám k tomu pomůžou ti nejpovolanější. Reggae formace ve složení Cocoman & Dr. Kary & Messenjah se už nemohou dočkat, až nás odnesou na svých pozitivních vlnách do ráje, kam zlo nikdy nenajde cestu.

Rádi bychom vás také vyzvali k tanci společně s Malalata, ať společně zažijeme „Balkan Revolution“. Nebudou chybět ani vytříbené názory s nádechem pseudopunku, jelikož se nám představí Mucha. Pro publikum vyhledávající tvrdší odnože hudby se na hrad dostaví také domácí stálice The Truth Is Out There a vše to zakončí jedna z nejšílenějších kapel Česka Hentai Corporation.

A bude electro stage? No jasně! A ještě větší, než kdy předtím. To už si ale necháme na příště. Můžeme vám ale zaručit, že tohle nádvoří Slezskoostravského hradu ještě nezažilo.

Nezapomeň si pořídit vstupenky co nejdříve! Za krásných 250 korun dostaneš zábavu na celý den a společně se svými kamarády tak budeš moct oslavit studentský život, ke kterému Majáles Ostrava neodmyslitelně patří už déle jak čtvrt století!

Úvodní foto: Čestmír Jíra