Pod záštitou Ústavu pro výzkum a aplikace fuzzy modelování (ÚVAFM) se konal již druhý ročník European Summer School on Fuzzy Logic and Applications (SFLA 2016) v Beskydech. O přípravách této prestižní letní školy jsme informovali v našem předchozím příspěvku. Mladí studenti a světoví experti ve svém oboru se potkali ve dnech 14.8. – 19.8. v příjemném horském hotelu obce Čeladná. Cílem této akce bylo seznámit mladé doktorské studenty s nejnovějšími poznatky z oblasti fuzzy logiky a souvisejících aplikací.
Úvodní slovo a vřelé přivítání pronesl ředitel ÚVAFM prof. Vilém Novák, na kterého navázal doc. Štěpnička a společně přivítali prvního přednášejícího doc. Cintulu.

Celý týden na Čeladné panovala velmi příjemná atmosféra, jelikož studenti a vědci byli ubytováni v jednom komplexu a tudíž se po čase osmělili a nebáli se s přednášejícími živě diskutovat. V polovině týdne si studenti oddechli od matematiky a vyrazili na společný výlet do kopců Beskyd. Účastníci si společně vyjeli na Pustevny, kde pokračovali v diskuzi nejen s prof. Bernardem De Baetsem. Někteří odvážlivci se nebáli a místo pohodlné lanovky zvolili na cestu dolů koloběžky.

Po návratu z výletu byl na středeční večer připraven kulturní program s vystoupením ostravského divadla přímo pod širým nebem. Následovala společná večeře ve vánočním duchu, takže vánoční stromeček a malá překvapení pro nejmenší byla připravena. V průběhu večera jsme si slavnostním přípitkem všichni připomenuli dvacetiletou existenci ÚVAFM, který byl založen právě 1.9. 1996. Zároveň jsem pogratulovali prof. Novákovi ke krásnému půlkulatému výročí.

Účast  přednášejících a mezinárodních studentů byla z velké části financovaná z projektu Standard Grant No.21520043, za což děkujeme Višegradskému mezinárodnímu fondu, bez kterého by se nám jen těžko zajišťovala tak vysoká kvalita. Současně děkujeme všem pracovníkům ÚVAFM, kteří se zapojili do organizace této mezinárodní akce.  visegrad_fund_logo_bluePříští, tentokráte už třetí, ročník této prestižní letní školy (SFLA 2017) se bude konat ve dnech 17.7. – 21.7. 2017 ve španělském Santiago de Compostela. Organizátorům přejeme stejně tak podařené setkání jako byly ty minulé.