Katedra strunných nástrojů Fakulty umění Ostravské univerzity Vás srdečně zve na přednášku prof. JANA HALIŠKY.
Tématem přednášky bude „UPLYNULÉ STOLETÍ OSTRAVSKÉ HUDEBNÍ KULTURY“ se zaměřením na koncertní umění, hudebním školství, ostravské hudební umělce a pedagogy v zahraničí.
Přednáška se uskuteční ve čtvrtek 25. října 2018 ve 14.00 hodin v budově Fakulty umění (Moravská Ostrava, Sokolská tř. 17, učebna č. 211).
Prof. Jan Hališka (* 14. února 1942) je český violoncellista, komorní hráč, hudební pedagog a manažer.
Jako sólista vystoupil ve většině evropských zemí, USA, Kanadě, Mexiku, Argentině, Japonsku a Korejské republice. Studoval na Janáčkově konzervatoři v Ostravě u PhDr. Ivana Měrky a na JAMU v Brně u prof. Bohuše Herana.
Hře na violoncello vyučoval na Janáčkově konzervatoři v Ostravě, na JAMU v Brně a na Fakultě umění Ostravské univerziity (dosud). V letech 1995–2004 byl ředitelem Janáčkovy filharmonie Ostrava.
Byl členem a sólistou Janáčkova komorního orchestru (1969–1995), 1968–1992 působil v souboru Musici Moravienses.