Kariérní festival Za kariérou, pořádaný Poradenským centrem OU, proběhl 12.–14. dubna. Doufáme, že jste si ho užili, načerpali inspiraci, zorientovali se na trhu práce a snad i navázali cenné kontakty. Mohlo se však stát, že vám nějaký program utekl nebo se vám líbil natolik, že byste si ho přáli zhlédnout znovu. Nebo možná patříte k těm, kteří festival v přímém přenosu nestihli. Rozhodně nezoufejte, na většinu bodů programu se můžete podívat i ze záznamu.

Talkshow se zaměstnavateli, přednášky i workshopy jsou vám k dispozici i nadále v kariérním portálu Ostravské univerzity JobTeaser.

Najděte si v JobTeaseru profil firmy, školy nebo neziskovky, která vás zajímá a mrkněte na záznam proběhlé talkshow. Dozvíte se vše, co byste si přáli vědět a na co byste se možná báli zeptat. Důležité kontakty, které na internetu nenajdete, jsme pro vás sesbírali do přehledného bulletinu. A když už budete brouzdat JobTeaserem, nezapomeňte zkontrolovat i nabídky pracovních pozic.

„Kariérní festival, ač proběhl online, splnil svůj účel – propojil studenty a absolventy Ostravské univerzity se zaměstnavateli, kterých se zapojilo celkem 40. Některým účastníkům se skutečně podařilo získat místo v organizaci, která je zaujala, což nás velmi těší. Máme velkou radost i z toho, kolik inspirativních řečníků na festivalu vystoupilo,“ ohlíží se za akcí vedoucí Poradenského centra OU, Kamila Hýbnerová.

Za kariérOU si užili nejenom návštěvníci, ale také zapojení zaměstnavatelé: „Kariérní festival byl novou platformou, na které jsme se studentům jako firma mohli představit. Nikde totiž není dáno, že cesta ke spolupráci vede jen skrze inzeráty a motivační videa. Naopak. Jsme společnost otevřená novým nápadům a líbí se nám odvážní lidé, kteří se nebojí nás oslovit a hledat nová řešení a cesty,“ hodnotí akci tisková mluvčí firmy Heimstaden, Kateřina Piechowicz.

Podobně nadšeným tónem komentuje akci i obchodní ředitel firmy Storyous, Jan Kosek: „Co na festivalu oceňujeme ze všeho nejvíce? Přátelský přístup organizátorů, inovativní formu v online prostředí, a hlavně možnost studentům předat potřebné know-how během interaktivních přednášek. Navíc jsme se rozrostli o novou kolegyni, studentku OU, která nám pomůže vybudovat naši ostravskou pobočku – ‚Storyous HUB‘. Děkujeme a vidíme se zase za rok.“

Pilně pracujeme na tom, abyste nepřišli ani o možnost rozvíjet svůj potenciál díky přednáškám a workshopům. Digitální minimalismus Markéty Ubíkové, způsoby, jak (po)dělat cokoliv podle Mikyho Škody i cenné tipy na cestě k osobní produktivitě, jak ji vidí absolvent OU Daniel Gamrot, najdete v Moodlu. Kariérní workshopy pak hledejte v prostředí JobTeaseru.

Workshopy Daniela Gamrota, Markéty Ubíkové, Petra Ludwiga nebo Mikyho Škody jsou pro vás připraveny v Moodlu.

Chtěli byste zjistit něco více o ostravském Divadle Mír a o jeho principálovi Albertu Čubovi? Nalaďte si YouTube kanál Ostravské univerzity a poslechněte si, jak se mu povedlo založit divadlo v časech pandemie. Lámete si hlavu, jak vymyslet nápad roku? Už na to nemusíte být sami, inspirujte se rozhovorem s Janem Laštůvkou, zakladatelem úspěšného start-upu Lemonero.

Pokud vás kariérní festival oslovil, přihlaste se i na další akce, které pro vás Poradenské centrum chystá. Všechny je najdete na jednom místě v kariérním portálu JobTeaser.