Vaření a skladování potravin

Vaření a studium že nejde dohromady? Ačkoli studentstvo zpravidla využívá nabídky menz a fakultních bufetů, není od věci navštívit sem tam kuchyň a něco si uvařit. Jak od maminky to nebude, ale není nad vlastnoručně připravené jídlo. I s hrncem, pánvičkou a vařečkou se dá „hrát velká muzika“ a vy si můžete připravit nevšední kulinářský zážitek. Nakupte si potřebné suroviny a můžete kouzlit! Praktickým pomocníkem do kuchyně či studentského pokoje vám bude stylový vozík, který poslouží jako odkládací i ukládací plocha, a můžete jej kdykoliv kamkoliv přesunout. Abyste měli kuchyňské nádobí vždy připravené a po ruce, zavěste ho pomocí kovových háčků za vozík či nástěnnou tyč. Praktické využití v kuchyni mají i nejrůznější kovové košíky, které se na skladování potravin i kuchyňského nádobí výborně hodí.

Máte uvařeno? Je čas prostřít a usednout ke stolu! Skvěle vám poslouží například stylové prostírání z bambusu.

Vytvořte si zásoby zdravého mlsání. Co jiného vám ve zkouškovém období dokáže rychle dobít potřebnou energii než oříšky a sušené plody? Ideální pro skladování suchých potravin jsou vzduchotěsné dózy nebo klasické zavařovací sklenice, které udrží potraviny vždy čerstvé a křupavé.

Kdo při učení nedá dopustit na dobrou kávu, ocení stylový termohrnek CircularCUP z univerzitního merche. Je vyrobený z recyklovaných jednorázových kelímků a popíjet z něj můžete po celém obvodu, nepocintáte se tak ani v nejhlubším flow.

Koupelna, úklid a zdraví

Koupena, místo očisty a uvolnění, které je pro nás minimálně v ranním čase a večerních hodinách nezanedbatelným prostorem. Opět jsou zde klíčové organizační prvky, které dodávají prostoru koupelny řád a přehlednost. Výsostně praktické jsou nástěnné háčky či poličky s přísavkou, které lze na stěnu přidělat, aniž bychom do koupelnových kachliček museli vrtat, a svou funkci plní na jedničku. Ideální do přechodného bydlení! Háčky i poličky navíc můžete bez problémů kdykoliv přemístit na jiné místo.

K odložení osušek a ručníků pak můžete využívat jednoduše koupelnová topení či nástěnné háčky s přísavkou. Můžete využít i prostoru koupelnových dveří a zvolit praktické háčky na dveře. Do společných prostor koupelen a sprch pak přijde vhod závěsná police, kterou si jednoduše zavěsíte ve sprše za baterii.

Nepodceňujte úklid! Není třeba skupovat z drogerií množství čistících prostředků, aby se vaše studentská domácnost blýskala. Bohatě si vystačíte s tím, co již doma máte. A poděkuje vám i příroda. Návody na univerzální eko-čističe najdete na Econea.cz/7 univerzálních eko-čističů všech babiček: Jak je vyrobit doma?

Myslete také na všudypřítomnou plně vybavenou lékárničku, která by rozhodně ani ve vašem studentském pokoji neměla chybět. Co vše by v lékárničce mělo být najdete například na DrMax.cz/Co by měla obsahovat domácí lékárnička?