Vánoce se blíží, co takhle svou spolužačku/spolužáka nebo drahou polovičku potěšit designovým univerzitním merchem? OUshop – Univerzitní obchod a knihkupectví nabízí spoustu zajímavých věcí, které si zakládají na kvalitě a nápaditému designu. Přijďte do nově zrekonstruované prodejny na Mlýnské 5. Otevřeno bude až do 22. prosince, takže vánoční nákupy ještě stihnete.

Tady jsou naše tipy na nejzajímavější kousky a dárky.

Protože „Winter is coming“, ačkoliv aktuálnost téhle hlášky už trochu pokulhává, je třeba si pořídit čepici s bambulí z dílny DOKE. Tuhle značku z Jeseníku se určitě vyplatí sledovat a podporovat. Pletou pro ně maminky na mateřské a kouzelné babičky pletařky. Kulich má navíc podšívku z „thermocool“ materiálu, takže nekouše a příjemně izoluje teplo a vědomosti.

Čerstvou novinkou od DOKE jsou háčkované nákrčníky, návleky na ruce, čelenky anebo čepice vyrobené z organické bavlny. Ty máme dokonce ve dvou barvách. Už máte pro sebe dárek pod stromeček? K dostání jsou pouze v našem kamenném obchodě.

Už tradiční je naše spolupráce s jesenickou značkou WOOX. Přijďte si do OUshopu vyzkoušet nejnovější model, bavlněné multifunkční šaty s kapsami.

Zima je ale také obdobím plesů, večírků a slavností. Pro gentlemany s originálním vkusem nabízí OUshop skleněného motýlka Motty. Tuto jedinečnou značku založili studenti Lékařské fakulty Eliška a Vojta. Motýlek je nejen stylový, ale i praktický. Schválně, kolik z vás si umí motýlka uvázat?

Další super tip jsou ručně šité upcyklované obaly na notebook, tablet, psací potřeby nebo drobnou kosmetiku. Vyrobeny jsou z košil, které už parádu udělaly, ale teď můžou sloužit dál. Nikdy nejsou dva kusy stejné, jelikož jsou vyrobeny z různých košilí. Všechny výrobky s láskou ušila Daniela pod značkou Doma šiju. Každý kousíček materiálu je využit do posledního detailu. Vznikly tak také dárkové pytlíčky z manžet rukávů nebo ze zbytků látek.

Ideální na zimní počasí a skvělý dárek pro milovníky kávy nebo jiných horkých nápojů je termohrnek CircularCUP vyrobený z recyklovaných papírových kávových kelímků ve Velké Británii. Ideální na to vzít si ho s sebou na vánoční trhy na svařáček nebo punč.

Pro pravidelné knižní tipy, novinky a akce, na které můžete dorazit, sledujte OUshop na Instagramu nebo Facebooku.