EDS (Ebsco Discovery Service) je navržen tak, aby prohledával všechny články ze všech placených databází, které univerzita zpřístupňuje. Váš dotaz ale hledá taky rovnou v knihovním katalogu, takže najde i tištěné knihy, a navíc prohledává i všechny knihy elektronické. Najdete tak všechno na jednom místě a nemusíte nic řešit, po ničem pátrat a ani přepínat mezi databázemi.

Zadáte jen klíčová slova a už můžete procházet výsledky. Abyste přesněji vyjádřili, co potřebujete najít, můžete mezi sebou klíčová slova kombinovat. Pokud najdete velké množství výsledků, můžete je dále filtrovat, třeba podle roku vydání nebo podle druhu hledaného dokumentu. V naprosté většině případů pak stačí jedno kliknutí, abyste se dostali k plnému textu. A jako bonus – pokud používáte citační manažer Citace Pro, jednoduše si vygenerujete citaci vámi vybraného článku. Na přístup z domova se stačí přihlásit stejnými údaji jako do Portálu.

Multivyhledávač EDS se těší čím dál větší oblibě, částečně také proto, že studium nyní probíhá online. Návštěvnost multivyhledávače se meziročně zvýšila o 6 500 přístupů na celkem 38 662 přístupů za rok 2020. Téměř každý jednotlivý měsíc roku 2020 měl vyšší návštěvnost než stejný měsíc v roce 2019, přičemž největší skoky nastaly v březnu a říjnu.

Co se týče stažených nebo zobrazených plných textů z tohoto vyhledávače, v roce 2020 jich bylo 24 092, což bylo o 2 500 více než v roce 2019. To svědčí nejen o tom, že uživatelé vyhledávají, ale také o tom, že nacházejí to, co potřebují. Zajímavé také je, že průměrně každý uživatel položí dva vyhledávací dotazy.

Mezi nejpopulárnějšími tématy za poslední tři měsíce byl například časopis British Journal of Social Work (53×) a vůbec termíny týkající se sociální práce a také pedagogiky, andragogiky a psychologie.

Jsme rádi, že si čím dál více studentů usnadňuje studium s naším multivyhledávačem. Pro ty, kteří by si s něčím nevěděli rady, máme online konzultace, kde vám můžeme ukázat, jak být při vyhledávání ještě efektivnější. V druhém únorovém týdnu proběhnou také webináře, na kterých se dozvíte spoustu užitečných informací.

Vyzkoušejte vyhledávač na EDS.osu.cz také vy a uvidíte, že pocítíte Exemplárně Dostatečnou Spokojenost.