Fakulta umění Ostravské univerzity si Vás dovoluje pozvat na koncert amerického dechového kvinteta Grand Valley Winds s ostravským basklarinetistou Jiřím Masným a s klavíristkou Radanou Foltýnovou.
Koncert, který u příležitosti návštěvy pedagogů z Grand Valley State University připravila Katedra dechových nástrojů, se bude konat příští čtvrtek 28. června v 17:30 hod a symbolicky zakončí třídenní mezinárodní interpretační kurzy.
Posluchače přivítáme v krásné nově zrekonstruované aule v historické budově na ulici Českobratrská 16.
Na koncertu mimo jiné zazní dechový sextet Mládí od geniálního hukvaldského rodáka a Dechový kvintet.
Obě skladby v podání stejných interpretů jsou součástí letošního festivalového epilogu Mezinárodního festivalu Leoše Janáčka, který je již ale vyprodán.
Tak pokud jste si nestihli koupit lístek, máte skvělou příležitost.
Vystoupí:
Grand Valley Winds
Christopher Kantner – flétna, Marlén Vavříková – hoboj
Gary June – klarinet, Victoria Olson – fagot
Richard Britsch – lesní roh
Radana Foltýnová – klavír, Jiří Masný – basklarinet
Program:
E. Driga: Dechový kvintet
F. Poulenc: Sextet pro klavír a dechové kvinteto
L. Janáček: Mládí – dechový sextet
S. Garrop: Bohemian Café (evropská premiéra)
Těšíme se na Vaši návštěvu