Skvělé vítězství univerzitního futsalového týmu

Autor: Tomáš Tinka , 4. 10. 2018

Přijďte podpořit a fandit na příští zápas

Futsalový tým

V neděli 30. 9. 2018 jsme odehráli první druholigový zápas na domácí půdě proti týmu Tatran Baracuda Jakubčovice. Výsledek byl lepší, než v co jsme doufali. Zvítězili jsme totiž nad týmem, který hraje druhou ligu již několik let, a to v poměru 7:4. „Byl to těžký zápas, ocitli jsme se ve druhé lize a netušili jsme, co očekávat. Šli jsme do utkání naplno a zaskočili jsme soupeře hlavně svým poctivým bráněním a rychlými protiútoky. Druhá liga je náročná soutěž a každý bod se počítá,“ říká hráč USK a autor gólu Marek Vyka.

Nicméně v pátek 5. října nás čeká velmi těžký zápas proti SKP Ocel Třinec, který začíná ve 20:00 v Třinci. Budeme rádi, když nás naši příznivci přijdou povzbudit, abychom dosáhli co nejlepšího výsledku. Chtěli bychom také velmi poděkovat Ostravské univerzitě, Pedagogické fakultě a Katedře studií lidského pohybu za velkou podporu při založení a fungování Univerzitního sportovního klubu Slavie Ostravská univerzita. Bez podpory těchto institucí bychom nemohli ani pomyslet na založení futsalového klubu, natož hrát druhou nejvyšší soutěž v České republice. Děkujeme!

Tomáš Tinka, student SP Tělesná výchova a sport, člen futsalového týmu