Program byl velice nabitý a nakonec se zúčastnilo neuvěřitelných 28 namixovaných dvojic. Švýcarský způsob hry, který pořadatelé zvolili, zajistil, že si každá dvojice zahrála až sedm zápasů a dokázala se tak, i po třeba nešťastné prohře, umístit na pěkném místě. Mimo zápasy si mohli studenti posedět na terase ve stylu OU chill out zóny s lehátky, vyzkoušet úvodní trénink squashe nebo se pořádně posilnit u bohatého občerstvení.

Turnajový systém švýcarského způsobu jsme zvolili jak z důvodu časového omezení, tak pro motivaci studentů hrát. Tento způsob umožňuje urvat body i vítěznému soupeři.

Na závěr celé akce se všichni zúčastnění přesunuli do místního podniku Vrtule, kde se vyhlašovaly výsledky. Mimo prvních čtyř oceněných míst bylo vyhlášeno také devět losovaných cen, kterými byly hodnotné vouchery.

Moc rádi jsme zde pohostili studenty Ostravské univerzity, Vysoké školy Báňské i jiné na Ostravsku. Je pro nás dlouhodobým cílem a úkolem dostávat stále více mladých lidí k pohybu, a pokud je to u nás, tím lépe.

– Dobroslav Vlček, sportovní manažer SC FAJNE

Za celý organizační tým děkujeme všem zúčastněným a na příští rok sportu, a hlavně badmintonu, zdar!

Děkujeme sportovnímu centru FAJNE za propůjčení prostor a budeme velice rádi za spolupráci při dalších ročnících.

– Kateřina Pavlusová, organizátorka akce za Katedrou studií lidského pohybu Pedagogické fakulty Ostravské univerzity