Máte chuť získat nové znalosti a dovednosti? Chcete efektivněji pracovat se službami společnosti Google, využít veškerý potenciál e-mailingu anebo lépe zvládat situace, které vám život nastolí? Vyberte si z nabídky workshopů připravených Poradenským centrem pro studenty i absolventy Ostravské univerzity.

Google vychytávky Mějte Google v malíku!

Služby společnosti Google používáme dennodenně, ale pracujeme s nimi opravdu na sto procent? Osvojení si dalších funkcí vám ulehčí práci a ve výsledku také život. Seriál Google vychytávky pro vás připravila Google Certified Trainer Markéta Ubíková s podporou iniciativy Digitální garáž Google.

Google vychytávky I – Gmail a další komunikační apps
Pondělí, 14. listopadu: 16:00–18:00
Během webináře se naučíte ovládat základní i pokročilé nastavení v aplikaci Gmail. Osvojíte si práci se šablonami, vytváření a používání štítků a filtrů a také se naučíte mít v Gmailu opravdu pořádek. Seznámíte se také s dalšími aplikacemi pro komunikaci jako jsou Google Meet, Google Chat a Skupiny Google.
Odkaz na registraci zde.

Google vychytávky II – Disk Google
Středa, 23. listopadu : 16:00–18:00
Webinář vás naučí používat Disk Google opravdu naplno. Seznámíte se základními, ale i pokročilými funkcemi Disku Google. Dozvíte se různé tipy a triky, jak lépe pracovat s aplikacemi Dokumenty Google, Tabulky Google, Prezentace Google a Moje Mapy Google.
Odkaz na registraci zde.

Google vychytávky III – Kalendář, Tasks, Keep
Pondělí, 28. listopadu : 16:00–18:00
Webinář vám ukáže nejnovější vychytávky a hacky v Google Kalendáři. Naučí vás používat aplikaci Google Úkoly (Google Tasks) a naučí vás užitečné funkce aplikace Google Keep.

Žij (s) OstravskOU – Jak zvládat komunikaci a krize

Dále pokračuje série workshopů Žij (s) OstravskOU. Dva následující workshopy se zaměří na důležité aspekty lidského života, které mohou se sebou vzájemně souviset – komunikaci a krize. Využijte možnosti naučit se zvládat nejrůznější životní situace lépe.

Komunikace a jak na ni
Středa, 16. listopadu: 15:00–16:30
Otevřená a vzájemná komunikace pomáhá přinášet každodenní vytoužené ovoce v podobě toho, co chceme získat od druhých. Zjistíte, jak to má každý z nás, co v běžně životě používáme, co se nám osvědčilo a co dělat, když to v komunikaci nejde.
Odkaz na registraci zde.

Co je krize a jak ji zvládnout
Středa, 30. listopadu: 15:00–16:30
Workshop se zaměří na téma obtížných situací v životě. Každý už jsme zažili obtížnější situaci a někdo z nás by ji možná nazval krizí. Pojďme nahlédnou do těchto situací společně z bezpečného místa a zkusme spolu rozklíčovat, co by nám mohlo příště pomoci se takové situaci vyhnout anebo jak ji lépe zvládnout.
Odkaz na registraci zde.

Znáte dobře potenciál a možnosti e-mailingu?

Kolik vám už dneska dorazilo mailů? Kolik z nich jste si přečetli? A kolik vás doopravdy zaujalo? E-mailing je mocný nástroj, je však potřeba s ním správně pracovat. V opačném případě bude vaše snaha zbytečná a zajímavé informace, které chcete sdělit světu, skonči ve spamu nebo v koši. Přihlaste se na workshop a naučte se moderně a efektivně e-mailovat.

Jak na chytrý e-mail
Čtvrtek, 8. prosince: 15:30–17:30
Jak elegantně pracovat s nejúčinnějším marketingovým nástrojem? Poznejte nástroje a pravidla moderního e-mailingu! Odteď už budete psát maily, které si adresáti přečtou, budou komunikovat, co si přejete a nespadnou do spamu.