I když se to nezdá, tak se vánoční atmosféra po roce opět přikrádá na Ostravskou! Přízemí Welcome centre OU (ulice Mlýnská 5 v centru města) se ve středu 13. prosince promění v místo, kde společně oslavíme konec semestru i celého roku. Školní i pracovní úspěchy lze zapít parádním svařákem nebo jiným lahodným horkým nápojem. Nebude chybět ani něco k snědku. Ráda vás pohostí naše univerzitní kavárnička OUško. K Vánocům neodmyslitelně patří koledy, to víme všichni. O hudební program se stejně jako minulý rok postarají studenti Fakulty umění.

Na letošních trzích můžete opět podpořit šikovné studenty Ostravské univerzity. Ti si pro vás připravili výrobky, kterými vyřešíte vánoční dárky (nejen) pro vaše blízké. Na své si zde přijdou i ti, kteří mají vše nakoupeno již od srpna. Výběr bude rozmanitý! Od ručně vyráběného mýdla až po originální kousky do vašeho šatníku. „Jsem ráda, že se v minulém roce zapojilo tolik kreativců z řad studentů. Prostřednictvím trhů tak každý z nich mohl předvést, čemu se věnuje ve volném čase a představit svou tvorbu ostatním,” vzpomíná na loňské Mlýnské vánoční trhy Markéta Slivková z Univerzitního obchodu a knihkupectví. Naše trhovce letos najdete hned v přízemí budovy G a v dOUpěti.

Knihomoly jistě potěší 20% sleva, která bude po celý den platit v OUshopu na všechny nezlevněné knihy. A jestliže knižní dary s oblibou pořizujete, ale neradi je balíte, s tímto vám zde také pomohou. V obchodě jsou rovněž vybaveni zásobami univerzitního merche. Jde o designové kousky, při jejichž výrobě hraje roli lokálnost a udržitelnost. A pro ty z vás, kteří si nebudou vědět rady, jsou tady dárkové poukazy v hodnotě 200 a 500 korun. Zakoupit je můžete přímo na prodejně.

Období adventu je časem, kdy neděláme radost jen sobě, ale i těm, kteří to nemají v životě lehké. Během vánočních trhů můžete na sběrné místo přinést cokoliv, co pomůže v zimním období lidem bez domova a lidem, kteří byli nuceni svůj domov opustit. Sbírka je pořádána ve spolupráci se spolkem Medici na ulici a Organizací pro pomoc uprchlíkům (OPU).

Podělte se například o ponožky, které sbírají Medici na ulici pro osoby bez domova. A co donést do sbírky OPU? Teplé bundy a kabáty v dobrém stavu pro děti i dospělé (dětské velikosti od 110 a větší), zimní obuv pro děti i dospělé (dětské od velikosti 28 a výše), batohy, tašky a také čepice, rukavice nebo šály.

Pracovníci z OPU budou přímo na místě, takže rádi zodpoví dotazy a přiblíží, kam darované věci poputují. Dále vás přivítá Centrum Narovinu, které pomáhá zlepšovat vzdělávání a zdravotní péči v Keni. A svůj želví stánek zde bude mít i organizace Dobrovolně na vlně.

Zastavte se s přáteli a kolegy 13. prosince (mezi 10. a 19. hodinou) na Mlýnské a nalaďte se společně s námi na vánoční vlnu!

Nezapomeňte o akci dát vědět svým přátelům, třeba pomocí facebookové události, kde najdete i aktuální informace.