Pořadatelé projektu Čokoládové srdce už podruhé spojili síly s největším fitness centrem v České republice FIT PARK a společně zorganizovali další ročník dobročinné akce nazvané Rozbíháme semestr. Tentokrát se do charitativního běhu zapojilo 111 účastníků, kteří společně uběhli celkem 391,6 kilometrů. Nejmladším běžkyním bylo přitom jen 6 a 12 let. Po vynikajícím běžeckém výkonu se sportovci mohli odměnit již legendárními neodolatelnými čokoládovými srdíčky, na jejichž domácí výrobu dohlíží studenti IFMSA CZ Ostrava. Konečný výtěžek akce činil neuvěřitelných 45 976 Kč, které poputují k nevyléčitelně nemocným pacientům Mobilního hospice Ondrášek. Neméně úspěšný pilotní ročník dobročinné akce odstartoval letní semestr minulého akademického roku, kdy účastnící zaběhli celkem 200,2 km.
Návštěvníci fitness centra FIT PARK, kteří se rozhodli podpořit akci Rozbíháme semestr, měli opět vstup zdarma. Za každý uběhnutý kilometr přispěl FIT PARK částkou ve výši 50 Kč na charitativní účely, dobrou věc podpořili i osobní trenéři, kteří projektu Čokoládové srdce věnovali celý výtěžek ze svých lekcí.
„Už dlouho jsem se poohlížel po nadaci, kterou by bylo možné finančně podpořit také proto, že se má dcerka narodila s vadou na srdíčku a já chtěl nějakým způsobem pomát dále ostatním. Náhodou jsem se pak dostal na přednášku Čokoládového srdce, které mi okamžitě padlo do oka, a tak jsem neváhal a oslovil Martina Paličku (pozn. red.: předseda IFMSA CZ Ostrava). Spolu s vedením FIT PARKu jsme pak vymysleli tento úžasný projekt, který se koná již podruhé a naše spolupráce bude rozhodně pokračovat i v budoucnu,“ uvedl Pavel Kuča, trenér fitness centra FIT PARK a jeden z tvůrců projektu Rozbíháme semestr. Po celou dobu akce opět nechyběla ani instagramová fotosoutěž #rozbihamsrdcem o originální hodnotné ceny, jež pro výherce připravil FIT PARK a Čokoládové srdce společně s kosmetickou značkou Biora. Vítězům gratulujeme!
Co nás letos čeká?
Pro letošní rok připravili členové IFMSA CZ Ostrava i několik novinek. S Čokoládovým srdcem se budete moci nově setkat na posezeních provoněných kávou – řeč je samozřejmě o oblíbených besedách z cyklu Medicafé. Sezónu zahájí debata s lékařem Markem Hilšerem, která se uskuteční už ve středu 24.10. od 16.00 v Centru PANT. V listopadu pak bude následovat setkání s jedinou českou docentkou neurochirurgie Evou Brichtovou. Jste srdečně zváni!
V prosinci se můžete těšit na bohatou mikulášskou nadílku – již 5.12. nás čeká tradiční beseda pod záštitou Čokoládového srdce, tentokrát s věhlasným plastickým chirurgem Bohumilem Zálešákem.
Děkujeme všem, kteří se s námi rozhodli podpořit své zdraví i dobou věc, a budeme se těšit na brzké setkání na nadcházejících akcích!
Čokoládové srdce je unikátní projekt, který vznikl v režii aktivních studentů zapojených do organizace IFMSA CZ Ostrava z Lékařské fakulty OU. V minulém roce uspořádali několik veleúspěšných setkání s významnými představiteli české lékařské scény, mezi nimiž nechyběl kupříkladu proslulý kardiochirurg Jan Pirk, účastník misí Lékařů bez hranic Tomáš Šebek či břišní a hrudní chirurg Pavel Pafko. Díky prodeji ručně vyráběných čokoládových srdíček a spolupráci s fitness centrem FIT PARK se podařilo od minulého roku vybrat téměř 140 000 Kč, které prostřednictvím Mobilního hospice Ondrášek putovaly k nevyléčitelně nemocným dětským i dospělým pacientům.