Proč jde člověk na vysokou školu? Důvodů se určitě najde plno. Ať už je to získání titulu nebo tendence užít si život o něco déle ve studentském režimu, vždy se najde cosi, co spojuje všechny linie, které se v určitém bodě protnou. A jak spojit motivaci, hledání znalostí, chuť učit se a čelit výzvám nebo touhu objevovat nové perspektivy? Jednoduše. Jeden takový koncept nás napadl a ujal se s velkým úspěchem. Pilotní série Studijních čtvrtků ze zimního semestru pokračuje i v tom letním a začínáme hned 1. února. Tentokrát se však workshopy nezaměřují pouze na studium, ale snažili jsme se je zacílit tak, aby je studenti zužitkovali i v životě.

Na co se můžete v letním semestru těšit?

Buďte v psychické pohodě
První dva workshopy se věnují psychické pohodě a tomu, jak zvládat stresové situace, ve kterých se čas od času ocitne každý. Ne vždy se zatížení můžeme vyhnout, ale lze zapracovat na tom, abychom věděli, jak mu úspěšně čelit, když přijde, a případně ho proměnit v úspěch.

1. února: Jak se nezbláznit ze školy

8. února:  Jak pracovat s úzkostí (pozor, toto setkání se koná v dOUpěti ve Welcome Centre OU)

Seberozvoj je důležitý
Následné workshopy jsou zaměřeny na seberozvoj s přesahem do praxe. Učení je základní kámen osobnostního růstu a od toho, jak ho člověk zvládá, se odvíjí vše ostatní. Spolu s organizací a schopností určit priority dokáže usnadnit život, zefektivnit a výrazně zrychlit práci a v neposlední řadě je to účinný prostředek v boji s prokrastinací. A protože studium není jen o studiu, ale také o získávání kontaktů, zařadili jsme zde i možnosti studentského života a představení studentských spolků, které na Ostravské fungují.

15. února: Nauč svůj mozek učit se

22. února: Jak bojovat s časožrouty

29. února: Jak na seminárky a citace

Jak si splnit povinnosti napříč semestrem?
Další ze série workshopů se specializují na to, s čím se studenti běžně setkávají – psaní seminárek, vyhledávání literatury a tvorba závěrečné práce. Najdete zde i téma AI, jelikož je velice důležité se s ní naučit pracovat, ale i vědět, jak ji užít v souladu se zásadami etického a odpovědného chování.

7. března: Vyhledávání a klíčová slova

14. března: Studentský život na OU

21. března: Jak využít AI ve studiu a psaní

28. března: Typografické minimum aneb Naformátuj si svou práci

Zkušenosti, praxe a kariéra
Studium by mělo jít ruku v ruce s rozvojem dovedností a prohlubováním znalostí. Úspěšnost se neodráží pouze v tom, že člověk projde všemi zkouškami a zápočty v teoretické rovině, ale že je dokáže aplikovat i v praxi. S praxí se neodmyslitelně spojuje i kariéra a to, co člověk bude dělat po škole. Kariérní festival Za kariérOU 2024 nabídne studentům možnosti praxe, práce i stáže. Součástí výběrových procesů je i prezentace u zaměstnavatele, proto se na workshopu dozvíte tipy, jak svou žádost či prezentační materiály vylepšit.

18. dubna: Kariérní přípravka – jak vytěžit z kariérního festivalu maximum

Učební maraton – ve více lidech se to lépe táhne
Poslední akce není přímo workshop, ale spíše prostor pro vás, studenty, abyste mohli naskočit na vlnu společného studijního flow. Zastavte se do knihovny a namotivujte se tím, že se vedle vás budou učit ostatní spolužáci. Vezměte kamarády a kamarádky a navštivte učební maraton. Potáhnete za jeden provaz a půjde vám to od ruky. Maraton pořádáme proto, abyste se necítili sami a abyste věděli, že i ostatní se učí – ve více lidech se to přece lépe táhne.

23. května: Učební maraton

10 důvodů proč se zúčastnit:

1. Nemusíš informace složitě hledat, ale dostaneš je na stříbrném podnose.
  2. Dozvíš se o možnostech univerzity, svého studia a poznáš sám sebe.
  3. Načerpáš inspiraci.
  4. Naučíš se něco nového a dozvíš se informace, které ti k něčemu budou.
  5. Budeš mít možnost se zeptat odborníka na to, co tě zajímá.
  6. Seznámíš se se svými spolužáky.
  7. V rámci workshopů bude otevřená i Poradenská Open Hour.
  8. Vybereš si, jaké workshopy tě zajímají a co chceš přesně navštívit.
  9. Kurzy jsou zdarma, stačí se pouze registrovat přes JobTeaser.
  10. Potkáš lidi, kteří čelí stejným výzvám a mají podobné zájmy.

Jak se registrovat?

Jednoduše prostřednictvím platformy JobTeaser. Více informací k jednotlivým čtvrtkům najdete vždy na Facebooku nebo Instagramu Poradenského a kariérního centra OU.

Jaký modul si zvolíte a co přesně navštívíte je jen na vás! Můžete využít celý „balíček“, nebo přijít jen na část, která vás zajímá. Vstup je zdarma, nutná je jen předchozí registrace, která má kapacitu 24 účastníků.

Poradenské a kariérní centrum OU je tady pro vás

Jsme Poradenské a kariérní centrum OU. Pokud potřebujete radu, nebo pomocnou ruku, obraťte se přímo na naše poradce a domluvte si s nimi schůzku. Jako studenti OU máte naše služby zdarma.