Ale co s dosavadními službami? Kde si prostudovat časopisy nebo vyzvednout prezenční MVS? Kde tisknout?

Vlastně všechny stávající služby poskytujeme i nadále – provizorní a trochu zmenšenou Studovnu časopisů najdete nyní o patro níže v hlavní budově knihovny, v Půjčovně. Otevírací doba je také stále stejná. Jediné, co se změnilo, je velikost prostor a maličko snížený komfort.

Pořád ale platí, že o nic, na co jste byli zvyklí ve Studovně časopisů, nepřijdete. Objednané časopisy nebo prezenční MVS lze stále studovat u stolu. Návštěva studovny za účelem prohlížení internetu nebo využití některých z reprografických služeb je také možná: černobílý i barevný tisk, stejně jako skenování jsou stále dostupné v nezměněné podobě. Nechybí ani půjčování sluchátek či nabíječek, ani kroužková vazba.

Postrádáte fond Fakulty sociálních studií? Nebo nejnovější čísla časopisů?

Pravidelní návštěvníci Studovny časopisů si možná všimli, že fond začal mizet už dříve. Nejnovější čísla časopisů jsou nyní přesunuta do ostatních fakultních studoven. Jejich umístění stále najdete v našem Katalogu.

Fond Fakulty sociálních studií zůstává také dostupný, s tím rozdílem, že je potřeba si jej objednat. Pokud ale přijdete do studovny bez objednání, nic se nestane. Rádi vám knihy přichystáme na počkání nebo poradíme, jak se k nim dostat.

Na útulné místo ale nemusíte čekat: prostory ke studiu i odpočinku v knihovně už máme. V prostorách S-zóny najdete nejen pohodlná křesílka, ale také kuchyňku s možností drobného občerstvení, klidnější prostor Kostky s dvěma počítači a školicí část pro týmové setkávání.

Věříme, že ani po dobu rekonstrukce na nás nezanevřete a budete se spolu s námi těšit na krásnou novou studovnu.