Prosincové nákupy v IKEA zpestří tvořivé workshopy pro děti

Autor: Jan Foltýn , 6. 12. 2019

Přijďte si vytvořit andělíčky a soby ze starých novin, korálků a drátků. Workshopy Ostravské univerzity v IKEA Ostrava zpestří předvánoční nákupy hlavně dětem.

V magický den, pátek 13. prosince, se v prostorách IKEA Ostrava, přímo v jednom z vystavených bytů, budou od 14 do 18 hodin konat workshopy Ostravské univerzity. Studenti Pedagogické fakulty Ostravské univerzity nejen dětem, ale i dospělým s tvořivým duchem, ukáží, jak si vytvořit originální vánoční ozdobu ze starých novin, provázků, drátků a korálků. Vlastnoručně vyrobené roztomilé soby a krásné andělíčky si pak můžete odnést jako ozdobu na svůj vánoční stromeček.

Navíc v tento den slaví svátek Lucie, což je pro Švédy, kde má firma IKEA sídlo, významný adventní svátek. Návštěvníci se tak můžou těšit i na tradiční švédský průvod se zpěvem koled v čele s „velkou“ Lucií.

Workshopy Ostravské univerzity v IKEA Ostrava se chystají také na další měsíce – až do dubna se můžete těšit na další zážitky. V minulosti třeba studenti z Lékařské fakulty radili, jak správně vybírat matraci nebo pracovní židli, Přírodovědecká fakulta v oddělení rostlin měla workshop správné péče o jednotlivé druhy. Studenti psychologie radili s výběrem barev i rozmístěním nábytku a například s Fakultou umění si mohli návštěvníci vytvořit vlastní obraz nebo plátěnou tašku originální metodou sítotisku.

Informace o workshopech v lednu, únoru, březnu i dubnu 2020 najdete průběžně na živém online magazínu Ostravské univerzity OU@live.

Těšíme se na vás!