Do Brna jedeme představit šest fakult a všehovšudy na 400 studijních programů, které můžete na Ostravské univerzitě studovat. „Vsadili jsme na osobní přístup a autentickou zkušenost. Studium na ostravských fakultách tak představí hlavně naši studenti. Mnoho detailů o Univerzitě načerpali na konzultacích s pracovníky Univerzity, ale největší přínos je podle nás to, že budou se zájemci o studium v Ostravě sdílet své zážitky ze školy a i to, jak tady tráví volný čas,“ vysvětluje Michaela Klimentová z Centra marketingu a komunikace, která expozici Ostravské univerzity na Gaudeamu organizuje.

Na klasický veletrh vysokých škol jsme se vydali po dvou letech covidové pauzy. „Gaudeamus už připravuji potřetí a letos jsme konečně úspěšně vyjeli. Na začátku října na Slovensku to byl výborný start. Za tři dny veletrhu hovořilo s našimi studenty v expozici několik tisíc slovenských středoškoláků. Troufám si říct, že se s Ostravskou univerzitou přišla seznámit více než třetina z 11 tisíc návštěvníků, kteří na veletrh do bratislavské Incheby zamířili,“ komentuje Michaela Klimentová účast na veletrhu vysokých škol na Slovensku.

Troufám si říct, že se s Ostravskou univerzitou přišla seznámit více než třetina z 11 tisíc návštěvníků, kteří na veletrh do bratislavské Incheby zamířili.

Ostravská expozice v Bratislavě byla nepřehlédnutelná. Pomyslné hnízdo, které expozice tvořila, lemovaly z vnější strany obrazy Ostravy tyčící se až ke stropu výstaviště, z vnitřní strany pak byly charakteristické barevné fotografie tváří Fakult z nové kampaně „Tady začíná tvůj příběh“.

Pod svou fotografií v nadživotní velikosti si o Ostravské se středoškoláky povídal také student Pedagogické fakulty Vít Černohorský. „Se mnou jako tváří Pedagogické fakulty to šlo ráz na ráz – jen co jsme se domluvili, už jsme řešili focení do tištěných materiálů, brzy následovalo natáčení kampaňových videí a teď i účast na Gaudeamu. V sobotu jsme tady s ‚event týmem‘ přijeli k prázdné ploše, dalo to hodně práce, ale v úterý jsme tu už mohli vítat uchazeče v útulném prostoru a povídat si s nimi u kávy. Podle mě je důležité říkat uchazečům i to, že vysoká škola není jen o chození na přednášky, že by měli myslet na to, s kým a čím tráví čas po škole. Že se mohou zapojit do aktivit studentských spolků nebo pomáhat na univerzitních akcích. Pro mě je zapojení do vysokoškolského života hodně naplňující,“ sdílí Vít Černohorský.

Podle mě je důležité říkat uchazečům i to, že vysoká škola není jen o chození na přednášky, že by měli myslet na to, s kým a čím tráví čas po škole. Že se mohou zapojit do aktivit studentských spolků nebo pomáhat na univerzitních akcích. Pro mě je zapojení do vysokoškolského života hodně naplňující.

Do Brna pojede z Ostravské univerzity tým více jak 40 studentů, pedagogů a zaměstnanců. „Na středoškoláky do Brna se moc těšíme. Z veletrhu máme samozřejmě respekt. Z Bratislavy už víme, že být v interakci s tolika lidmi v krátkém čase, je skutečně vyčerpávající.  Zápal našich studentů opravdu obdivuji. Odměnou je pro nás hlavně to, že můžeme k nám do Ostravy pozvat lidi, které by to před tím ani nenapadlo. Ze zpětné vazby víme, že je hodně uchazečů zaujal osobnější přístup, protože se v Ostravě studuje na menších fakultách, nabídka zajímavých studijních programů, příležitosti pro cestování, a to i na kratší dobu než na semestr, kulturní vyžití a akce, které pořádá i sama Univerzita, nižší nájmy a životní náklady a často právě otevřený a komunikativní přístup všech, které u nás v expozici potkali,“ uzavírá Michaela Klimentová pozvánku na brněnský Gaudeamus.

Ze zpětné vazby víme, že hodně uchazečů zaujal osobnější přístup, protože se v Ostravě studuje na menších fakultách, nabídka zajímavých studijních programů, příležitosti pro cestování, a to i na kratší dobu než na semestr, kulturní vyžití a akce, které pořádá i sama univerzita, nižší nájmy a životní náklady a často právě otevřený a komunikativní přístup všech, které u nás v expozici potkali.

Děkujeme Statutárnímu městu Ostrava za finanční podporu expozice.