Letošní maturanti už mohou posílat přihlášky ke studiu na Ostravské univerzitě. Brány novým zájemcům otevíráme s heslem „Tady začíná tvůj příběh“. Jaký ten příběh bude, už je jen na nich. Jisté je, že bude jedinečný, plný nových zážitků, přátel a výzev. Ostravská univerzita cílí hlavě na studenty se zájmem a chutí ovlivňovat svět okolo sebe, kteří ocení pomoc s realizací svých nápadů a kteří dávají přednost osobnímu přístupu a také dynamickému městu.

Záleží nám na tom, aby to, co děláme my i naši studenti, bylo smysluplné a mělo konkrétní dopad. Mnoha studentům jsme na Ostravské pomohli realizovat jejich vize a sny – ať šlo o dobrovolné projekty, zahraniční studijní stáže nebo třeba produkci nějaké zajímavé akce.

Loni přišlo na Ostravskou univerzitu více než 12 tisíc přihlášek. Za každou z nich zasadíme strom a stejné to bude i v nadcházejícím roce. Upozorňujeme tak na to, že jsme připraveni pomáhat tam, kde to region potřebuje. Do sázení se i letos zapojili studenti prvních ročníků. „Poznala jsem nové sympatické lidi, udělala něco dobrého pro planetu a dobře se najedla (smích). Cítila jsem se poté dost unaveně, ale byla to příjemná únava, doprovázená dobrým pocitem,“ podělila se o svou zkušenost ze sázení u Dolního Benešova jedna ze studentských dobrovolnic.

 

Na Černé louce roste zbrusu nové univerzitní sportovní centrum, kde budou moct studenti trávit aktivně svůj volný čas.

Nová výzva Ostravské volně navazuje na ty dřívější. Stále je to tak, že máme u nás na Ostravské univerzitě velký výběr programů, a každý tak u nás „může studovat, co ho baví“ a v čem se chce rozvíjet. Nově napříč univerzitou přidáváme praktické předměty, což mnoho studentů oceňuje. Také se pořád držíme hesla „ovlivni nejen svou budoucnost“.

„Záleží nám na tom, aby to, co děláme my i naši studenti, bylo smysluplné a mělo konkrétní dopad. Mnoha studentům jsme na Ostravské pomohli realizovat jejich vize a sny – ať šlo o dobrovolné projekty, zahraniční studijní stáže nebo třeba produkci nějaké zajímavé akce. Novou výzvou chceme zdůraznit naše další přednosti. Těmi jsou osobní přístup a obrovský potenciál města Ostravy,“ shrnuje mluvčí Ostravské univerzity Lucie Fremrová a naráží na to, že se na Ostravské studenti mnohem více setkávají se svými učiteli, kteří jsou pro ně často kolegy a partnery.

Připravujeme učitele pro moderní školství, budoucí zdravotníky i IT specialisty. Na své si u nás přijde i ten, koho baví jazyky nebo chce pomáhat přírodě v terénu i laboratoři.

Ostrava nabízí atraktivní kulturní vyžití a má v mnoha směrech našlápnuto. Absolventi tady mají velkou šanci uplatnění v nejrůznějších oborech. Pro ty, co přemýšlí nad tím, kde „začít svůj příběh“, je Ostrava výborná volba a Ostravská univerzita tady svým studentům vytváří ty nejlepší podmínky pro start studijního i kariérního života.

„Připravujeme učitele pro moderní školství, budoucí zdravotníky i IT specialisty. Na své si u nás přijde i ten, koho baví jazyky nebo chce pomáhat přírodě v terénu i laboratoři,“ vybírá z nabídky studia Lucie Fremrová a dodává, že univerzita v posledních letech investovala stovky milionů do modernizace svého zázemí. „Mnoho předmětů je u nás možné studovat v angličtině, studenti navíc v hodinách pracují se stejnými technologiemi jako odborníci v praxi. Ale Ostravská, to není jen špičková výuka. Na Černé louce roste zbrusu nové univerzitní sportovní centrum, kde budou moct studenti trávit aktivně svůj volný čas,“ dodává mluvčí.

Mnoho předmětů je u nás možné studovat v angličtině, studenti navíc v hodinách pracují se stejnými technologiemi jako odborníci v praxi.

Nové studenty bude Ostravská univerzita oslovovat hlavně v on-line prostředí, vrcholem pak budou virtuální dny otevřených dveří 5.–12. ledna 2022. „Letos o sobě chceme dát vědět také studentům ze Slovenska. Ostrava má totiž výborné spojení třeba se Žilinou, Trenčínem, Banskou Bystricí nebo Košicemi. Ač je Ostrava velké město, nabízí nižší životní náklady, a hlavně, je tady i mimo školu pořád co dělat,“ uzavírá Lucie Fremrová.