Podnikatelská akademie nabízí podporu ambiciózním podnikavcům

Autor: Redakce , 17. 2. 2020

Příležitost pro studenty podnikavce: Do konce února nabízí RESIDOMO pomocnou ruku všem ambiciózním lidem, kteří chtějí podpořit na startu podnikání. Ať už jde o výrobu rybích karbanátků nebo otevření butiku.


Mladá majitelka butiku, výrobce jedinečných rybích karbanátků nebo řezník před důchodem. To je jen malý výčet podnikatelů finančně podpořených Nadačním fondem RESIDOMO v uplynulých dvou letech. Nyní do konce února nabízí RESIDOMO znovu pomocnou ruku všem ambiciózním lidem, kteří chtějí podpořit na startu podnikání. Ti tak mohou díky účasti v Akademii RE I start získat padesát tisíc korun, roční nájem nebytových prostor i bytu za symbolickou korunu a další benefity.

Moravskoslezský kraj je plný podnikavých lidí, většina z nich se však nedokáže postavit na vlastní nohy. Buď jim pro splnění snu o podnikání chybí peníze, nebo dostatek odvahy. Nadační fond RESIDOMO proto od roku 2017 systematicky podporuje ambiciózní podnikatele, kteří mají nápady a chuť posunout se dále. Tak si například již dříve zajistil proměnu své provozovny oblíbený řezník Vladimír Kajpuš, e-shop nastartovala majitelka „kamenného“ módního butiku Miriam Malířová, výrobu ve velkém pak rozjel vlastník receptury na výtečné rybí karbanátky Od Helenky Lukáš Votrubec. Všechny tři spojuje to, že jsou akční a mají své provozovny na Hlavní třídě v Havířově.

V letošním roce se RESIDOMO rozhodlo znovu po roce podpořit čtyři podnikavce, kteří předloží své podnikatelské nápady prostřednictvím přihlášky na stránkách www.residomo.cz/restart. Přihlášky s vyplněným podnikatelským nápadem mohou zájemci vyplňovat a odesílat prostřednictvím jednoduchého internetového formuláře do konce února. Pět autorů nejzajímavějších podnikatelských snů absolvuje pod odborným vedením intenzivní týdenní Akademii RE I start. Na jejím konci pak sestaví skutečný dvouletý obchodní a podnikatelský plán. Pro čtyři nejlepší absolventy připravilo RESIDOMO snový začátek podnikání. Získají padesát tisíc korun na rozjezd, roční nájem nebytových prostor na Hlavní třídě v Havířově za korunu, roční nájem bytu taktéž v Havířově a za symbolickou korunu nebo celou řadu dalších benefitů.

Se svým projektem může uspět prakticky každý, kdo předloží ambiciózní a životaschopný podnikatelský nápad. Zájemci mohou být odkudkoliv, musí mít alespoň 15 let a měli by mít za sebou alespoň jednoletou pracovní zkušenost nebo zpracovaný školní podnikatelský projekt. Začít podnikat po absolvování březnové Akademie RE I start by měli nejpozději v září letošního roku.

Stáhnout (PDF, 1.01MB)