Rekonstrukce přízemí univerzitní budovy na Mlýnské je hotová. Otevře nový univerzitní obchod s knihkupectvím a pro všechny studenty vznikne další příjemné místo, kde se mohou kdykoli přes den zastavit nebo si zajít na zajímavou diskuzi nebo workshop.

V novém Univerzitním obchodě a knihkupectví najdete knihy z oblasti populárně naučné literatury, regionální literatury, lékařství, historie a dalších oborů, které souvisí se zaměřením Ostravské. „Nejenže rozšiřujeme nabídku o nová malá nakladatelství, mám ohromnou radost, že se nám podařilo dohodnout s etablovaným Nakladatelstvím Academia, v OUshopu tak bude i sortiment jejich knih a hlavně novinek,“ poukazuje Markéta Slivková, která OUshop vede.

Využijte první týden po otevření k nákupu nových knih. Od pondělí 26. září do pátku 30. září můžete využít slevu 20 % na všechny nezlevněné publikace. Na všechny knihy, na které se nevztahují jiné slevy, platí pro studenty a zaměstnance Ostravské sleva 15 % po celý rok.

V obchodě na Mlýnské nakoupíte také univerzitní merch – trička, mikiny, šaty, motýlky či ponožky, hrníčky a speciální termo hrnky nebo stylové upcyklované zápisníky. Vše si teď v OUshopu v klidu vyzkoušíte a osaháte. Určitě se zastavte, otevřeno tu bude od pondělí do pátku od 9 do 17 hodin.

„Prostor byl navržen tak, abychom neskončili pouze u nákupů v hezkém prostředí. Těšíme se, až budeme přímo v OUshopu pořádat pravidelná autorská čtení, přednášky, besedy nebo křty knih. První akce pro vás chystáme už v říjnu a brzy vám řekneme více,“ upřesňuje Markéta Slivková a dodává, že pokud nechcete žádnou akci na Mlýnské minout, určitě OUshop sledujte na Facebooku. S otevřením obchodu vznikne také nový instagramový profil zaměřený na knižní tipy – Čtenářské OUkénko.

V přízemí univerzitní budovy na Mlýnské najdete také novou studentskou místnost. „Bude to dOUpě 2.0 – chtěli jsme ten název zachovat, protože si tak studenti zvykli doupěti říkat. Jde jednak o zmíněnou studentskou místnost, ale tento prostor bude také otevřený pro různé akce, besedy a workshopy. A rovnou bych vás ráda na první akci pozvala, a to na zahajovací herní večer Klubu deskových her Kostka ve středu 12. října od 17 do 19 hodin. Kostka bude mít u nás na Mlýnské novou základnu a je otevřená novým členům i nadšencům, kteří si chtějí jít občas zahrát. Hrát deskovky se tu budou vždy v liché středy ve stejnou dobu,“ těší zájem o příjemný studentský prostor s křesílky přímo v centru Ostravy Markétu Slivkovou.

Pokud už máte taky nápad, co byste chtěli v univerzitním Welcome Centre uspořádat, i kdyby to měla být schůzka vašeho spolku nebo čtení poezie, ozvěte se Markétě Slivkové. Vše snadno domluvíte.

Sledujte OUshop na jejich eshopu, na Facebooku a brzy i na Instagramu.