Jistě vám neuniklo, že se ve Welcome centre na Mlýnské, v nově zrekonstruovaném dOUpěti, pořád něco děje. A my z toho máme radost. Tentokrát vás se studentskou redakcí univerzitního magazínu OU@live všechny můžeme pozvat na další společnou besedu. OU@live naživo je série besed o tom, co vás zajímá, přináší různá témata v podání lidí, kteří mají rozhled i osobní zkušenost.

Beseda OU@live naživo: Jedna otázka, dvě odpovědi bude ve středu 22. února od 18:30 v dOUpěti, Mlýnská 5.

Dvě čárky, tak se jmenuje projekt a divadelní inscenace spolku Jednou, z. s. Jedná se o komorní představení pro dvě herečky, které ztvárňují pocity, stavy a vše, co provází ženy v onom neurčitém období puberty a nastupující dospělosti. Témata období plného otázek, změn, zmatků je ztvárněno odlehčenou formou, přičemž svým způsobem zachovává obtížnost celého problému. Jde o alternativní scénu, kde se snaží vystihnout obtížně vyjádřitelné a nechybí při tom ani humor.

Hra byla již několikrát úspěšně uvedena, můžete ji znát z Divadla loutek Ostrava; nejbližší nadcházející termíny představení jsou 14. února nebo 2. března, vždy v čase 18:30 za studentské ceny.

Na co se můžete těšit? Dozvíte se zajímavé informace o projektu Dvě čárky; kdo a co za ním stojí, co je jeho cílem. Nepřijdete ani o ukázky, a to v podání textů Terezy Agelové, samotné autorky inscenace. Umění je prostředkem vyjádření. V otevřené diskuzi probereme ženská témata, kterých se dílo méně či více dotýká, ale především ta, o kterých se třeba ani tolik nemluví. Kam se debata bude ubírat, záleží z velké části i na vás. Nebojte se přijít pokládat otázky nebo na ně odpovídat, jde o jedinečnou možnost slyšet a být slyšen(a).