Ostravští medici mají další triumf

Autor: Petra Filipová , 4. 2. 2016

Studenti Lékařské fakulty Ostravské univerzity nyní mohou díky kameře v sálech Fakultní nemocnice Ostrava sledovat různé zákroky a analyzovat je s vyučujícím.

Studenti medicíny v Ostravě nyní mohou sledovat různé druhy operací online. Umožňuje to kamera v sále Fakultní nemocnice Ostrava.

Výjimečnost nových edukačních prostor v oblasti Traumatologického centra Fakultní nemocnice Ostrava (FNO) spočívá v systému několika druhů kamer, které snímají aktuální zákrok, takže medici, kteří nejsou přímo u operace, pozorují v přímém přenosu zákrok na obrazovkách ve vedlejší místnosti.

Kamery jsou samozřejmě záznamové, proto mohou studenti vidět jakýkoli z široké škály zákroků a následně ihned prodiskutovat a analyzovat daný případ s vyučujícím.

Výše popsaný model inovativní praktické výuky dokazuje, jak moc je praxe pro Lékařskou fakultu OU a její studenty klíčová: „V Ostravě klademe důraz nejenom na teoretické znalosti, ale také na praktické zkušenosti, které jsou u lékařů alfou a omegou. To znamená, že naší studenti mají možnost intenzívní praktické výuky již velmi brzy po zahájení studia,“ upřesňuje doc. Pavel Zonča, děkan Lékařské fakulty OU.

Nejen studentům, ale i širší veřejnosti dělá radost, jak se nejmladší lékařská fakulta v Česku vzmáhá a specificky profiluje svým osobním přístupem: „Výhoda komornosti fakulty je, že studenti profitují z individuálního přístupu a dostanou se ve své každodenní praxi k pacientům, “ dodává Pavel Zonča.

Více najdete v této reportáži České televize: http://www.ceskatelevize.cz/porady/1096902795-studio-6/216411010110120-studio-6-ii/ (tato reportáž začíná v čase 34:51).