Už teď si můžete na studujostravskou.osu.cz projít přehled studijních programů a zjistit, který vás zajímá. Studijní programy provází detailní popisky a krátká videa shrnující náplň studia. Jaký je život na jednotlivých fakultách poznáte, když se podíváte na talk show s osobnostmi a studenty, které jsme natáčeli v prosinci.

Uchazeči se mohou spojit také s koučkami a poradkyněmi z našeho Poradenského centra, ty zájemcům ochotně poradí třeba s výběrem oboru.

Na Dny otevřených dveří od pondělí 1. do soboty 6. března připravujeme navíc každodenní live chaty se studijními poradci, večerní live Q&A talk show se studenty, soutěže o ceny a mnoho dalšího.

Všem vždycky radím, že se u přijímaček nemají bát konkurence, věřit si a zkusit to.

Od pondělí do pátku, vždy od 16.00 do 19.00, budou na studujostravskou.osu.cz chatovat zástupci Poradenského centra. V reálném čase bude odpovídat na všechny zapeklité otázky o oborech i univerzitě studijní poradkyně Tereza Kuchařová „Dny otevřených dveří jsou konečně příležitost potkat se aspoň virtuálně. Ze zkušenosti musím říct, že je pro mnohé online forma setkání pohodlnější než přijít osobně. Takže čekáme hodně dotazů,“ říká poradkyně Tereza Kuchařová, na kterou se uchazeči často obracejí s otázkami ohledně přijímaček a počtu přijatých studentů. „Všem vždycky radím, že se u přijímaček nemají bát konkurence, věřit si a zkusit to,“ vzkazuje poradkyně.

Od 19.00 do 21.00 budou na Facebooku, YouTubeInstagramu večerní live Q&A talk show se studenty jednotlivých fakult. Živé rozhovory měly velký úspěch na našem Instagramu v lednu. V březnu tak formát, který vás zaujal, rozšiřujeme. Studentským hostům live show můžete pokládat otázky už teď na rychlé a praktické platformě sli.do.

A co diváci ve večerních talk show zjistí, na to odpovídá studentský ambasador Filip Kotala: „Třeba co je čeká na přijímačkách, co je obsahem kterého oboru, jaké máme budovy, koleje a jak vlastně funguje život studenta VŠ. Myslím, že uchazeče zaujme to, že jsme studenti a jsme v podstatě ve stejné pozici jako oni. Můžeme jim říct vlastní zkušenosti, názory a taky nějaké ty kličky během studia. Těším se na otázky, které se budou týkat přímo studia: na to, jak probíhá, na předměty, studentský život a třeba nějaké mimoškolní aktivity.“

Nasát atmosféru Ostravské univerzity jde i online. Stačí se připojit ve Dnech otevřených dveří na studujostravskou.osu.cz a zjistit o studiu na Ostravské všechno, co vás zajímá.

Stejně jako loni za každou přihlášku vysadíme strom! Buďte toho součástí.