„Za každou přihlášku zasadíme strom,“ slíbila Ostravská univerzita a svůj závazek taky plní. Na podzim studenti a zaměstnanci Univerzity společnými silami vysadili 8 600 stromků, a to ve stráních Nízkého Jeseníku. Aby se každá z podaných přihlášek proměnila ve vzrostlý strom, je potřeba zasadit ještě devět tisíc nových sazenic.

Pokud vás láká přiložit svou ruku k dílu, stejně jako myšlenka podpořit přírodu našeho regionu, máte jedinečnou šanci. Jako studenti a zaměstnanci Ostravské máte možnost se zúčastnit sázení, které proběhne 8. a 9. dubna na Bruntálsku, nedaleko Krasova.

Pokud se chcete sázení zúčastnit, přihlaste se prosím na tomto odkaze, a to nejpozději do 28. března 12 hodin.

Jak bude pro sazeče vypadat průběh dne?

• Ráno nás v Ostravě vyzvedne autobus (čas a místo včas upřesníme).
  • Zaveze nás co nejblíže místu, kde budeme sázet.
  • Abychom sázeli správně a efektivně, proškolí nás zástupci Lesů ČR.
  • Vyfasujeme potřebné vybavení.
  • Pustíme se do sázení.
  • V přestávce se nasytíme zajištěnou svačinou.
  • Odpoledne nás autobus odveze zpátky do Ostravy, unavené, ale spokojené z dobře vykonané práce.

Pokud vás tato výzva láká, rádi byste si zpříjemnili letní semestr, narušili stereotypy běžného dne a třeba u sázení potkali nové přátele, stačí jen vyplnit tento přihlašovací formulář. My se vám po jeho přijetí zhruba za týden ozveme, abychom si vaši účast potvrdili. Kapacita je omezená, proto neváhejte a přihlaste se co nejdříve. Registrace se uzavírá v pondělí 28. března v 12:00.

Nápad vás zaujal, ale pořád si nejste jistí, jestli do toho s námi chcete jít? Podívejte se níže na video z prvního sázení nebo si přečtěte článek naší studentky o tom, jak akce probíhala loni na podzim.