Ostravský fenomén Colours of Ostrava je za námi! Samotný hudební festival byl jako vždy velkolepý, ale obrovských rozměrů letos dorostla i jeho diskuzní scéna, která poprvé fungovala jako samostatný projekt s názvem Meltingpot. Ideas Without Borders.
A právě pod hlavičkou Meltingpotu letos na Colours působila i Ostravská univerzita. Od čtvrtka do soboty plně zajišťovala program Experience scény, která se nacházela v dolním sále kompresorovny v prostorách bývalého dolu Hlubina. Návštěvníci festivalu se zde mohli setkat s vědci z Ostravské univerzity u kávy a diskutovat na různá témata (od sociální práce přes historii ostravských dělnických kolonií až po sucha, která v posledních letech sužují Česko), zúčastnit se workshopů (první pomoc, figurální kresba, biomechanika pohybu, apod.), nebo si jen tak přijít odpočinout, zasoutěžit ve kvízech či zahrát fotbálek. Naše odborníky jste mohli potkat také na dalších scénách Meltingpotu v roli moderátorů diskuzí.
A žilo to tady po celý den. I první diskuze, které se konaly už krátce po poledni, kdy drtivá většina návštěvníků festivalu ještě vyspává, přilákaly desítky lidí. „Největší radost nám ale dělal fakt, že tito lidé neprocházeli náhodou kolem, ani nepřišli jen na kávu zdarma, ale cíleně sem zamířili za konkrétními osobnostmi a tématy, jak jsme od návštěvníků zjistili. Pro nás je to ujištění, že lidé z Ostravské univerzity mají co nabídnout opravdu nejširší veřejnosti a akce tohoto typu proto mají obrovský smysl pro všechny strany,“ uvádí Adam Soustružník, vedoucí oddělení PR a marketingu Ostravské univerzity.
„Rád bych zcela upřímně poděkoval všem, kteří se organizačně nebo programově podíleli na prezentaci naší univerzity na festivalu – všem diskutujícím, vedoucím workshopů i organizátorům z PR oddělení. Program i velkolepě pojatá prezentace Ostravské univerzity byly nejen ukázkou naší činnosti v mnoha oblastech, ale zcela důstojnou součástí tradičně skvělého festivalu,“ říká závěrem profesor Jan Lata, rektor Ostravské univerzity.
Přinášíme jen malou ochutnávku fotek z Experience scény – celou fotoreportáž již brzy najdete na OU@LIVE a na facebookovém profilu Ostravské univerzity.
Těšíme se na vás na dalších akcích, kde Ostravská bude slavit své letošní výročí – 25 let od svého založení. Více informací o nadcházejících akcích naleznete na www.25.osu.cz.
FOTO: Tereza Gerthnerová