„My, studenti z IFMSA CZ Ostrava studující všeobecné lékařství, jsme společně s kolegy z celé České republiky uspořádali online Konferenci ke Dni zdraví. Za ostravskou část vystoupí děkan ostravské lékařské fakulty doc. MUDr. Rastislav Maďar, PhD., MBA, FRCPS, který promluví o dětských očkováních. Dále se představí tlumočnice českého znakového jazyka a externí pracovnice Ostravské univerzity Bc. Pavlína Zarubová a současně s ní neslyšící student všeobecného lékařství ostravské lékařské fakulty David Buzrla,“ přibližuje lokální prezidentka ostravské pobočky IFMSA CZ Karolína Kyšková.

Celá akce proběhne online pod záštitou Asociace děkanů lékařských fakult ČR. Rozhovory mezi účastníky proběhnou přes platformu Zoom a budou živě streamovány na YouTube. Veřejnost tak díky studentům bude moci strávit příjemné večery s inspirativními osobnostmi českého zdravotnictví. „Kromě našeho pana děkana přijali pozvání další velcí odborníci. Mezi nimi například MUDr. Radkin Honzák, CSc.; MUDr. Radovan Hudák; doc. MUDr. Vladimír Koblížek, Ph.D. a další zajímavé osobnosti. Věřím, že tato událost díky své rozmanitosti témat osloví spoustu lidí,“ dodává Karolína Kyšková.

Studentská organizace IFMSA CZ se každoročně připojuje ke Světovému dni zdraví. Při této příležitosti studenti medicíny v šesti velkých městech České republiky informují veřejnost o významu pravidelných preventivních prohlídek, měří hodnoty glykémie, krevního tlaku a cholesterolu. K akci se často připojují také studenti fyzioterapie nebo nutriční terapie, kteří nabízí rady v oblasti správné stravy a pohybu. „Kvůli epidemiologické situaci sice nejsme ani letos schopni v této formě akci uspořádat, na druhou stranu nám to přineslo nové možnosti. Tento koncept, na kterém spolupracujeme napříč republikou, umožňuje uspořádat událost ve větším měřítku, což vnímám jako skvělou příležitost,“ uzavírá lokální koordinátorka projektu Tereza Sobelová.

Aktuální informace a podrobný program k chystané konferenci najdete také na Facebooku organizace IFMSA.