Univerzitní obchod spustil nový e-shop. A co to znamená pro všechny studenty, absolventy, zaměstnance a příznivce Ostravské? Nákupy na přehledném webu, platby přes zavedenou platební bránu nebo možnost využití služeb nového dopravce. Stejné zůstává to, co máme na našem univerzitním shopu rádi: spolupráce s lokálními designéry, důraz na udržitelnost a studentské a zaměstnanecké slevy na knihy, které teď můžete uplatnit i on-line!

„Na novém e-shopu už můžete konečně vybírat a nakupovat předměty a oblečení s brandem Ostravské,“ vzkazuje všem studentům a příznivcům Ostravské univerzity Markéta Slivková z Univerzitního obchodu a knihkupectví. Výběr na našich stránkách už funguje úplně stejně, jak jste zvyklí jinde a pro kšiltovku nebo triko už nemusíte chodit na výdejní místo obchodu jako dosud.

Na novém e-shopu už můžete konečně vybírat a nakupovat předměty a oblečení s brandem Ostravské.

Mezi nejoblíbenější univerzitní merch patří tužky, trička a barevné ponožky. Teď v zimě výborně zahřejí kulichy, které pro OUshop upletly maminky na mateřské nebo babičky pletařky v Jeseníku. „Novinkou jsou kšiltovky a taky upcyklované zápisníky v kroužkové a šité vazbě. Zápisníky jsou vyrobené z nevyužitých knížek vydaných ke dvacátému pátému výročí univerzity, a mohou tak skončit jako jedinečné designové dárky. Zakázkově je pro nás vyrobilo studio papíru P A P I D U, založené naší absolventkou,“ představuje Markéta Slivková unikátní edici.

Že je univerzitní merch pro každého potvrzuje i rektor Ostravské univerzity Jan Lata.

„Univerzitní oblečení nosím moc rád, hlavně trička s krátkým a dlouhým rukávem nebo ponožky. Pokud se mě ptáte, co je nejtypičtější kousek, který podle mě ocení každý student, je to určitě mikina. Tu bych si taky rád pořídil, jen bych ji potřeboval trochu větší. Nicméně, na výběr toho mají naši studenti i absolventi mnoho. Díky spolupráci s firmou Woox a kreativitě Markéty a kolegů a kolegyň si myslím, že jsou všechny naše univerzitní předměty opravdu zajímavé a kvalitní,“ oceňuje rektor Jan Lata iniciativu a práci lidí za rozvíjejícím se OUshopem.

Díky spolupráci s firmou Woox a kreativitě Markéty a kolegů a kolegyň si myslím, že jsou všechny naše univerzitní předměty opravdu zajímavé a kvalitní.

fotografie zápisníků: studio papíru P A P I D U

„Nové prostředí pro pohodlné on-line nákupy vzniklo přímo na OU a jsme moc rádi, že jsme do tvorby mohli zapojit i našeho absolventa,“ říká Markéta Slivková a dodává, že se s našimi absolventy snaží spolupracovat pravidelně. „Oslovujeme je, když chystáme nový merch, nebo jeho design,“ upřesňuje Markéta Slivková. Cílem je mít nabídku univerzitních předmětů, která zahrnuje také zajímavé lokální a udržitelné výrobky.

A na jaké další zlepšováky v e-shopu narazíte? Studenti a zaměstnanci Ostravské mohou v košíku zadat své údaje do Portálu a uplatnit přímo při nákupu 15% slevu na nezlevněné knihy, což dříve bylo možné jen při osobním odběru. Díky novému e-shopu je teď samozřejmostí platba kartou, a to i při nákupu na Slovensko. Novinkou je i širší nabídka dopravců. K České poště a DPD přibyla také Zásilkovna. Ta zajišťuje dopravu do řady výdejních míst, a hlavně vozí za výhodné ceny balíky právě i na Slovensko, čímž jsme oproti dřívějšku ulehčili peněženkám všem našim slovenským studentům a zákazníkům. „A když už jsme u těch balíků, je to necelý rok, co jsme se přidali k iniciativě Kam s ním? Díky tomu můžeme naše zásilky balit do použitých krabic. Moc děkujeme všem, kteří se nám snaží pomoci minimalizovat množství odpadu. Určitě nám kartony a výplně, které vám doma nebo v kanceláři překáží, noste a posílejte dál!“ vyzývá Markéta Slivková.

Je to necelý rok, co jsme se přidali k iniciativě Kam s ním? Díky tomu můžeme naše zásilky balit do použitých krabic. Určitě nám kartony a výplně, které vám doma nebo v kanceláři překáží, noste a posílejte dál!

Nákupy on-line fungují na Ostravské od roku 2011 a hlavní nabídkou knihkupectví (dříve prodejny skript) je produkce fakult Ostravské univerzity. Jedním z nejnovějších titulů univerzitní produkce je například Příběh budovy R o barvité historii dnešního sídla rektorátu, Vydání knihy je součástí oslav 30 let Ostravské univerzity.

Sortiment knih rozšiřuje nabídka dalších nakladatelů hlavně v oblasti populárně naučné literatury, regionální literatury, lékařství, historie a dalších oborů, které souvisí ze zaměření Ostravské univerzity. Snažíme se rozšiřovat spolupráce, abychom mohli našim studentům a zaměstnancům nabídnout širší škálu zajímavých titulů. „V loňském roce se nám například povedlo nabídku rozšířit o nakladatelství Pasparta, které je zaměřeno na témata speciální pedagogiky, Perplex, malé nakladatelství, které vydává českou poezii nebo také získat knižní tituly například Aleny Mornštajnové, Karin Lednické nebo třeba Evy Tvrdé. Vyberete u nás také zajímavé knížky pro své ratolesti,“ jmenuje Markéta Slivková. V loňském roce měl opět úspěch už druhý výprodej knih a také jsme zavedli sekci Bazar, ve které si můžete pořídit knihy s malou či větší vadou s velmi výraznou slevou. Rádi dáváme knížkám druhou šanci.

Vizualizace OUshopu, který nahradí Univerzitní knihkupectví v Welcome centru na Mlýnské.

OUshop ale u e-shopu nekončí. Kdo byl v posledních týdnech v Welcome centru na Mlýnské, nemohl přehlédnout a hlavně přeslechnout velkou rekonstrukci přízemí. Těšíme se, až vás budeme moct do nových prostor, které tam připravujeme, pozvat na besedy s autory, křty nových publikací a mnoho dalšího.