Mnoho studujících přichází na vysokou školu plní očekávání a představ, vybaveni zkušenostmi svých kamarádů a známých. Až během studia někteří zjišťují, že obor, který si zvolili, není takový, jak jim ho známí popisovali, jak si jej představovali a očekávali. Najednou se jeví třeba obtížnější nebo méně zajímavý, než se jim původně zdálo. Proto někteří po nástupu na univerzitu zažívají rozčarování a zklamání. Obecně se uvádí, že až polovina studujících si špatně zvolí studovaný obor a své studium proto nedokončí. Tak by to ale nemuselo a nemělo být…

Cílem tohoto vydání je uchazečky, uchazeče, studentky a studenty co nejvíce seznámit s tím, co je během studia čeká, s jakými obtížemi se mohou setkávat a na druhou stranu, v čem jim univerzita dokáže poradit, pomoci a motivovat. V tomto vydání se dočtete, co dělá naše fakulta proto, aby se studující na své alma mater cítili dobře, s jakými problémy se potýkají naši studující nebo co by uchazeči měli vědět, než se vydají na cestu za vysokoškolským diplomem. Přejeme si, aby ta cesta byla co nejpříjemnější, plná skvělých studijních příležitostí a aby studující věděli, že na univerzitě mají vždy někoho, na koho se svými obavami či různými problémy mohou obrátit.

Předchozí číslo OFFline: Naučit se pracovat s AI by mělo být jedním z cílů vzdělávání

Přinášíme proto řadu tipů a rad od studujících, vyučujících i od našeho univerzitního Poradenského centra, ukážeme, že neexistují neřešitelné problémy. Poradíme, kde hledat informace, na co se soustředit a zaměřit před vstupem na vysokou školu. Věděli jste například, že univerzita pořádá workshop, kde můžete zjistit, který obor je pro vaši osobnost ten nejvhodnější?

V nejnovějším čísle se také dočtete, jak se studenti na naší fakultě cítí, co je baví, v čem spatřují nedostatky, seznámíte se s našimi vyučujícími, jak oni nahlíží na své studentky a studenty a co od nich očekávají. Naleznete zde také odkazy na podcasty, můžete se zapojit i do hlasování nebo do mezinárodního výzkumu.

Přejeme příjemné čtení nejnovějšího OFFline.