Knihovna se skládá z hlavní budovy (kterou najdete hned vedle budovy Kartového centra) a 5 fakultních studoven. V hlavní budově najdete v přízemí půjčovnu a v 1. a 2. patře pak hned dvě skvělá zázemí nejen pro studium: nově rekonstruovanou studovnu Jacquese RupnikaS-zónu.

Služby

Registrace pro studenty je zdarma, lze ji také provést online (krok za krokem podle tohoto videonávodu).

Jediné, co k registraci potřebujete, je vyhotovený studentský průkaz nebo ISIC.

Knihy si můžete půjčit domů na měsíc nebo ze studoven přes noc či přes víkend. Výpůjční doba knih se dá až třikrát prodloužit. K ohromnému množství zdrojů se dostanete i online, vyzkoušejte naše e-knihy a vyhledávejte články v multivyhledávači EDS. Pokud je to pro vás nové, koukněte na videonávody, které vás všemi možnostmi jednoduše provedou.

I v letošním akademickém roce pokračujeme v oblíbené službě: knihy z půjčovny si můžete nechat zaslat k vyzvednutí na fakultních studovnách, a nemusíte tak pro ně do centra. Vyzkoušejte tuto službu na Lékařské, Přírodovědecké a Pedagogické fakultě: při objednávání knihy v katalogu vyberte místo vyzvednutí a vyčkejte na potvrzovací e-mail.

Umíme obstarat i to, co u nás nenajdete. Buďto službou Kde najdu ověříme, jestli jste se nepřehlédli, anebo vám objednáme knihu přes MVS (Meziknihovní výpůjční službu) z jiné knihovny. Vše zdarma! Chybí nám něco, co bychom neměli v našem fondu postrádat? Pošlete nám Tip na nákup.

Samozřejmostí je pohodlné a tiché prostředí, s možností přípravy kávy nebo čaje v našich kuchyňkách. Nevadí ani vybitý mobil, zapůjčíme nabíječky microUSB a USB-C.

Vzdělávání

Tím to ale nekončí, všem studentům pravidelně nabízíme možnost získat si informační náskok. V listopadu a březnu pořádáme Infolekce, na kterých vás zasvětíme do triků, jak vyhledávat zdroje ke své bakalářské práci, jak je poté správně citovat, a ukážeme, co všechno se dá dělat s e-knihami, o kterých pořád všichni mluví. Přijít můžete osobně anebo se z domova připojit na online webinář.

Poradit vám ale umíme i individuálně. Když řešíte něco zapeklitého anebo jen máte radši povídání face-to-face, jsou tu pro vás konzultace Objednej si knihovníka.

Univerzitní akce

S knihovnou se také setkáte na akcích pro prváky, které univerzita nachystala: budeme na Adaptačním dni, který pořádá Pedagogická fakulta v pondělí 12. září, a také nebudeme chybět na zahajovací piknikové párty OUpener, ve středu 21. září na kolejích Jana Opletala.

Tak neváhejte a přijďte, už se na vás těšíme.

Rádi síťujeme, tak si nás přidejte na Facebooku nebo Insta a nic vám neunikne.

A do nového akademického roku přejeme jen samé úspěchy!

Vaše knihovna