Nově jmenovaní profesoři na OU: Dušan Foltýn a Pavel Kladiwa

Autor: , 23. 1. 2018

52 nových profesorů včera v pražském Karolinu převzalo z rukou ministra školství, mládeže a tělovýchovy jmenovací dekrety. Mezi nimi byli také dva zástupci Ostravské univerzity: Dušan Foltýn z Fakulty umění a Pavel Kladiwa z Filozofické fakulty.


Získání profesorského titulu je významným oceněním odkazujícím ke špičkové pedagogické práci a výjimečné práci vědecké, výzkumné nebo umělecké. S tímto nejvyšším vědecko-pedagogickým titulem se ale pojí také velká zodpovědnost. Právě vy, nově jmenované profesorky a profesoři, budete nositeli garance kvality vysokých škol ve vědě i ve výuce. Do značné míry ale budete i garanti veřejného a etického závazku vysokých škol jako center svobodného a kritického myšlení,“ uvedl podle MŠMT ve svém projevu ministr Plaga.

Mezi 52 jmenovanými figurovaly také dvě osobnosti z Ostravské univerzity. Jsou jimi Dušan Foltýn z Fakulty umění Ostravské univerzity a Pavel Kladiwa z Filozofické fakulty Ostravské univerzity. Tímto oběma novým profesorům gratulujeme k životnímu úspěchu!

Seznam nově jmenovaných profesorů najdete na webu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.