Nepromeškejte zápis do kurzů čínštiny!

Autor: , 22. 1. 2019

Lektoři ostravské Konfuciovy třídy se již zabydlují u nás v Ostravě a připravují se mimo jiné na výuku nového kurzu čínštiny pro studenty Ostravské univerzity.


.Studenti, neváhejte a využijte nové příležitosti zvolit si předmět Čínština pro praxi při nadcházejícím zápisu na rozvrhové akce! S rozhodnutím určitě neotálejte, neboť v tomto semestru otevíráme pouze jednu skupinu.

Kurz naleznete pod níže uvedenou zkratkou v sekci “C” předmětů:
Čínština pro praxi 1FF/KLA/OCP1X
Garant Mgr. Renáta Tomášková, Dr.
Vyučující: Liu Lili, M.A., Feng Xiaohui, M.A.

A kdo Vás provede základy čínského jazyka i čínských znaků? Seznamte se s našimi lektory!

Liu Lili vystudovala v Číně anglistiku a angličtina se pro ni brzy stala vedle předmětu výuky především mostem k mezinárodním studentům a jejich výuce čínštiny. Výuce čínštiny pro cizince se věnuje již od roku 2001, a to nejen na čínských univerzitách: čtyři roky vyučovala čínštinu v Konfuciově institutu při Transylvánské univerzitě v Rumunsku. Ve volném čase se ráda věnuje kaligrafii a stolnímu tenisu.

Feng Xiaohui rovněž absolvoval v Číně studia anglického jazyka a literatury a po praxi na středních školách nastoupil roku 2005 na Hebei GEO University, která je partnerskou univerzitou OU. Na univerzitě se začal také věnovat výuce čínštiny pro mezinárodní studenty a léta 2015 – 2017 strávil jako učitel čínštiny na Caribbean Maritime University na Jamajce. I k jeho zájmům patří kaligrafie a stolní tenis, ale ještě navíc rád hraje čínské šachy.

Navštivte také FB profil první Konfuciovy třídy v Ostravě.