Po pauze ve zkouškovém období se studentský klub deskových her Kostka vrací na scénu. „V zimním semestru jsme se scházeli jednou za čtrnáct dní a naše setkání obvykle trvala dvě hodiny. Počínaje středečním valentýnským setkáním se budeme nově scházet každý týden až na tři hodiny. Díky tomu budeme mít více času i na komplexnější hry jako například Harry Potter: Boj o Bradavice nebo Zaklínač: Starý svět,“ představuje nový časový plán člen klubu Pavel Klapka.

Studentský klub deskových her Kostka seskupuje vášnivé hráče, kteří věří, že čas u společného stolu s dobrou deskovou hrou je skvělá příležitost. Členové studentského klubu ve svém deskovém archivu spravují už přes sto her, z nichž na setkání vždy vybírají konkrétní hry podle chuti, nálady a možností příchozích. Pokud vás deskové hry oslovují, členové klubu vás rádi přivítají na setkání.

Kromě pravidelných středečních setkání studentský klub připravuje i turnaje o skvělé ceny! Ten první Kostka plánuje už na příští středu 28. února 2024. Partnerem turnaje je studentský spolek Áčko, který na začátku března organizuje na Vysokoškolských kolejích Jana Opletala tematický studentský ples Hladnov čar a kouzel. „Desková hra Harry Potter: Boj o Bradavice je kooperativní karetní fantasy hra. Všem známí studenti bradavické školy Harry, Ron, Hermiona a Neville ve hře bojují proti silám zla a snaží se je porazit dříve, než tyto síly bradavickou školu zničí. Přijďte zachránit Bradavice a zároveň u tematického kvízu, jenž zmíněné deskovce předchází, vyhrát lístek na studentský ples, který se koná v pátek 8. března,“ doplňuje Pavel Klapka. Hlavní cenou potterovského speciálního turnaje jsou tři volné vstupenky právě na tento ples.

I na dalších turnajích má Kostka vždy připravené hodnotné ceny. Jejich partnery jsou Albi, OUshop nebo ostatní studentské organizace. „Sledujte náš Instagram či Facebook pro nejaktuálnější informace, najdete tam mimo jiné i registrační formuláře na turnaje. Když budeme dopředu vědět, kolik z vás se k nám chystá, budeme na vás lépe připraveni. Pro registrované je startovné symbolických 50 korun. Přijít v den turnaje můžete i bez registrace, pak zaplatíte 80 korun. Abych vás ještě víc nalákal, prozradím, že každým dnem na Instagramu spustíme soutěž o jeden lístek na studentský ples,“ připojuje důležité informace Pavel Klapka.

Finančním příspěvkem pomáháte Kostce udržovat chod klubu, díky drobným poplatkům za turnaje mohou být pravidelná středeční setkání přístupná volně bez poplatku. Velké poděkování patří všem vášnivým deskovkářům, stejně velké díky patří Grantovému programu pro studentské spolky a kluby, který Kostku v loňském roce podpořil, a Přírodovědecké fakultě Ostravské univerzity, která klub podporuje nejen v rámci projektu Příroda bez hranic.

Ať už si přijdete zahrát klasiku jako Bang, Dixit nebo Monopoly, objevit novou deskovou hru či se zvažujete zúčastnit některého z turnajů, klub Kostka je tu pro vás každou středu v podvečer.