Přijďte po prázdninách na pohodovou piknikovou akci a potkejte staré i nové spolužáky. Pobavíte se u programu na stáncích studentských spolků, zjistíte, jak můžete na univerzitě sportovat, zarelaxujete si v chillout zóně a naladíte se na večer u fúze flamenca nebo elektroswingu.

OUpener ve středu 21. září začíná v 15 hodin na zahradě kolejí Jana Opletala a zdržet se tu u nočního táboráku můžete klidně až do 22. hodiny. Na akci je VSTUP ZDARMA a po dobu konání platí REKTORSKÉ VOLNO.

Začněte akademický rok komunitně. Není nic snazšího než se na akci seznámit například s přírodovědci ze SOVY, psychology z Psychočasu, mediky z IFMSA, studenty z Áčka nebo organizátory Majálesu z Younie. Stánky bude mít otevřeno na 10 studentských organizací a všechny se těší na „čerstvou krev“. Družit se můžete taky při tréninku nebo na zápasech. Na Ostravské se hraje volejbal, stolní tenis a mnoho dalších sportů a parta z Pedagogické fakulty, která o nich má nejlepší přehled, vás s nimi s nadšením seznámí.

Zapojte se taky do soutěže o univerzitní merch, který si budete moci na akci koupit i ve stánku OUshopu.

Přijďte hned na začátek a objevte studentské divadlo OSUd. Od odpoledne až do pozdního večera bude hrát na OUpeneru pohodová hudba. Své šťavnaté songy zahraje folkař Zdendalele! Svou energií to na párty prozáří flamencový kytarista Adán Sánchez, který se svým uskupením Adán Sánchez band míchá tradiční flamenco s dalšími lidovými hudbami z celého světa. Elegantní rytmy, které vykouzlí úsměv na tváři rozezní Dr. Zeppelin se saxofonistou Radimem Nowakem. Těšit se můžete na jejich svižný elektroswingový DJ set.

• 15:00 – 18:00 Stánky studentských spolků a sportovních klubů
  • 15:00 divadlo OSUd
  • 17:00 Zdendalele! (ukulele/folk | Štramberk, CZ)
  • 18:30 Vyhlášení soutěží o univerzní merch a zapálení táboráku
  • 19:45 Adán Sanchéz Band (traditional flamenco & world music fusion | Cádiz, ES)
  • 21:00 Dr. Zeppelin ft. Radim Nowak (electro swing & saxophone | Ostrava, CZ)

Jak do areálu? Nejlépe se na místo konání, zahradu Kolejí Jana Opletala (Kranichova 8, Slezská Ostrava), dostanete ze zastávky Revírní bratrská pokladna, kam jezdí trolejbusové linky 104, 106 a 108 a pak už je to k nám jen pár kroků!

Sledujte událost na Facebooku.