U Bezručů pro naše zaměstnance a studenty rezervují do pátku 27. května vstupenky na Maryšu 3. června a Lásky jedné plavovlásky ve středu 15. června. Zavolejte si o ně včas.

Spolu za kulturou: Slevy na kulturní akce pro studenty a zaměstnance OU do 30. června

Divadlo loutek Ostrava nás zve na nedělní pohádky na svou letní scénu pod širým nebem. Jejich představení v amfiteátru začínají vždy v 16.00 a za špatného počasí se přesouvají na alternativní scénu. V červnu tam odehrají čtyři pohádky, například o dobrodružných cestách pejska Haryka nebo zbloudilém vejci.

Do Komorní scény Aréna se v červnu můžete vydat na novou inscenaci Tomáše Vůjtka Švejkův návrat, nedávno premiérovanou inscenaci podle hry Pan Ein a problém požární bezpečnosti ruského disidenta Viktora Šenderoviče, celosouborovku Macbeth, která se v pátek 17. června hraje i s anglickými titulky, či pro Arénu celkem netradiční klasiku Naši furianti v režii Petra Svojtky.

Národním divadle moravskoslezském můžete v červnu vidět Višňový sad s Renátou Klemensovou, balet Carmen v režii Jiřího Pokorného nebo komorní muzikál Pět let zpět s Tomášem Savkou, který za ně získal cenu Jantar i užší nominaci na Cenu Thálie. Zpozorněte u opery Dvě vdovy, která spadá do Smetanovského operního cyklu Ostrava 2024 a v červnu má krom dvou premiér i jednu reprízu.

Dům kultury města Ostravy bude ve středu 8. června hostit představení Můj báječný rozvod s Eliškou Balzerovou a také parodii na všech sedm Harry Potter knih za 90 skvělých minut v sobotu 25. června. Pozor, představení Riddikulus! není vhodné pro diváky do 15 let.

„Kulturní život je v Ostravě pestrý a různorodý a bude skvělé, když se na něm budou podílet i naši studenti a kolegové tím, že pozvou své rodiny nebo kamarády na představení či výstavu,“ zve Nela Parmová z FF nejen do divadla, ale také na výstavy do GVOU.