Čert kromě jiného zapálil Mikulášovy trenky, ale anděl s Mikulášem vyrovnali čertovské řádění svými barevnými a mlžně-pěnovými zasněženými chemickými pokusy. Děti z řad hostů se některých experimentů zúčastnily také. Bylo to opravdu dramatické a zároveň velmi vtipné představení.
Nejen děti, ale i dospělí byli nadšení!
Všichni hosté besídky pak dostali jako dárek „chemické“ perníčky.
Na závěr pro Vás vybíráme nejlepší hlášky:
Anděl: “Ale čerte, copak nevíš, že rozsvítit stromeček není v našich klíčových kompetencích?! To umí jen Mikuláš a to teprve po absolvování navazujícího magisterského studia!”
“Ten čert mě tak rozzlobil, že se musím uklidnit andělským práškem!”
Mikuláš: “Čerte, ty trenky jsem dnes ráno hledal! To jsou…. To byly mé nejoblíbenější!”
Čert: “Kdo tě učil hořet?!”
“Nikdy nejez žlutý sníh!”
Ještě budou dvě Mikulášské besídky, takže kdo máte zájem, přijďte 8. nebo 9. prosince vždy v 15 hodin do učebny C 303 v budově PřF OU na 30. dubna 22 v Moravské Ostravě.
Fotografie z Mikulášské (foto: Alžběta Sklářová):