Mikulášská besídka byla úžasná – přijďte se podívat taky, bude se konat ještě ve dvou termínech!

Autor: , 4. 12. 2015

Letošní Mikulášská besídka, kterou každoročně a vždy v originálním a neopakujícím se tématu pořádá Katedra chemie Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity, má název „Ať ta jedle svítí!". Jako každý rok byla skvělá!

Letošní Mikulášská besídka Katedry chemie PřF OU má název „Ať ta jedle svítí!". Foto: Alžběta Sklářová.

Čert kromě jiného zapálil Mikulášovy trenky, ale anděl s Mikulášem vyrovnali čertovské řádění svými barevnými a mlžně-pěnovými zasněženými chemickými pokusy. Děti z řad hostů se některých experimentů zúčastnily také. Bylo to opravdu dramatické a zároveň velmi vtipné představení.
Nejen děti, ale i dospělí byli nadšení!
Všichni hosté besídky pak dostali jako dárek „chemické“ perníčky.

Na závěr pro Vás vybíráme nejlepší hlášky:
Anděl: “Ale čerte, copak nevíš, že rozsvítit stromeček není v našich klíčových kompetencích?! To umí jen Mikuláš a to teprve po absolvování navazujícího magisterského studia!”
“Ten čert mě tak rozzlobil, že se musím uklidnit andělským práškem!”
Mikuláš: “Čerte, ty trenky jsem dnes ráno hledal! To jsou…. To byly mé nejoblíbenější!”
Čert: “Kdo tě učil hořet?!”
“Nikdy nejez žlutý sníh!”

Ještě budou dvě Mikulášské besídky, takže kdo máte zájem, přijďte 8. nebo 9. prosince vždy v 15 hodin do učebny C 303 v budově PřF OU na 30. dubna 22 v Moravské Ostravě.

Fotografie z Mikulášské (foto: Alžběta Sklářová):