Studijní program Literární studia má oslovit zejména ty, kteří chtějí prohloubit své vědomosti v oblasti literatury, touží po práci v médiích, mediálních agenturách, nakladatelstvích, knihovnách, ale nemohou studovat běžné denní studium. Je tedy určen především těm, kteří už pracují a chtějí rozšířit své kompetence ve stávajícím zaměstnání nebo plánují úplně změnit profesi. I z toho důvodu je studium tohoto oboru mnohem více zaměřeno na praxi, součástí studia jsou předměty jako je tvůrčí psaní, knihovnické praktikum a další.

„Na základě podnětů našich absolventů jsme do programu zařadili více praktických disciplín. Ke studiu se mohou hlásit uchazeči, kteří už mají bakalářský titul, nemusí to být však absolventi bohemistiky či českého jazyka. Mohou to být absolventi bakalářského stupně příbuzných oborů, kteří mají zájem o kulturu, literaturu, rádi čtou, píšou, láká je například publicistika. Výhodou je, že ho mohou studovat při zaměstnání,“ přibližuje vedoucí katedry české literatury a literární vědy prof. Jan Malura.

Přihlášky si zájemci o studium mohou podávat do 15. března 2022 prostřednictvím elektronické přihlášky.

Tím ale naše nabídka studijních programů v kombinované (distanční) formě nekončí. Projděte si celou nabídku studijních možností v kombinované formě.