KVV prezentovala ostravskou výtvarnou scénu v Polsku

Autor: Redakce , 29. 8. 2019

Pedagogové Katedry výtvarné výchovy Pedagogické fakulty Ostravské univerzity v pátek 23. 8. 2019 přednášeli v galerii BWA, Bialsko-Biała v Polsku.


V průběhu pátečního odpoledne a večera byly v galerii BWA Bialsko-Biała prezentovány dvě odborné přednášky pedagogů z Katedry výtvarné výchovy PdF OU. Tomáš Koudela hovořil o kulturním provozu v ČR se zaměřením na ostravskou výtvarnou scénu od 80. let do současnosti. Gabriela Pienias prezentovala vývoj českého designu (sklo a keramika) v druhé polovině 20. století v Československu a České republice. Oba mluvčí své výstupy prezentovali v polštině a po přednáškách následovala plodná diskuze na téma českého současného výtvarného umění.

Součástí této služební cesty bylo taktéž navázání bližší spolupráce mezi polskou galerií BWA a členy Katedry výtvarné výchovy PdF OU, kteří se kurátorsky a produkčně angažují v ostravských galeriích Důl Michal a galerii Student (Milan Cieslar, Tomáš Koudela, Pavel Forman, Gabriela Pienias, Tereza Čapandová, Jakub Guziur). Do budoucna se tedy v Ostravě můžeme těšit na silnější česko-polskou spolupráci.