Čekají vás náročné zkoušky? Anebo si třeba říkáte, že byste se chtěli umět učit efektivněji? Pak se rozhodně zúčastněte jedinečných workshopů věnujících se učení a paměti.

První z trojice workshopů se konal včera na Ostravské univerzitě. Nazvaný byl Jak na paměť a jeho účastníci se dozvěděli mnohé o principech a možnostech trénování paměti a vyzkoušeli si i některé mnemotechniky vhodné pro zapamatování většího množství informací. Další se budou konat v první dvě květnové středy.

Ve středu 4. května od 14:30 se workshop zaměří se na to, jak se nejlépe učit a jak rozvíjet své studijních dovednosti. Dozvíte se, jak pracovat s informacemi, aby bylo možné si je co nejlépe zapamatovat, a to pomocí metod jako jsou vizualizace, asociace, strukturace a další.

Poslední z workshopů se bude konat 11. května od 14:30 a bude zaměřen na dlouhodobé uchovávání naučených informací. Získáte rady, jak si zapamatované učivo co nejefektivněji procvičovat a opakovat.

Na workshopy se v předstihu registrujte prostřednictvím portálu Jobteaser, jejich přehled i s odkazy najdete zde.

Workshopy vede Mgr. Monika Oravová, která působí jako zástupkyně ředitelky a projektový pracovník v Moravskoslezské vědecké knihovně v Ostravě. Je certifikovanou trenérkou paměti 2. stupně, členkou České společnosti pro trénování paměti a mozkový jogging. Pravidelně lektoruje kurzy trénování paměti i ukázkové lekce pro všechny věkové kategorie.