Workshopu spolku Konsent se ve dnech 24. až 27. listopadu účastnily kontaktní osoby v oblasti sociálního bezpečí a ombudsosoby na Ostravské univerzitě. Pod vedením zkušených lektorek Markéty Brabcové a Veroniky Haumerové se účastníci připravovali na řešení nejrůznějších situací, které v praxi při řešení podnětů z oblasti sociálního bezpečí nastávají.

Kvalitní, otevřená a transparentní komunikace je pro mě klíčový nástroj, říká nová ombudsmanka Nikola Kostlánová

Workshop Konsentu se zaměřoval na identifikaci rolí a procesů kontaktních osob a ombudsosob v systému sociálního bezpeční na Ostravské univerzitě. Cílem bylo nejen nastavení kompetencí pro tyto osoby, ale také trénink konkrétních modelových situací.

„Bylo velmi přínosné diskutovat současné nastavení systému a zpřesňovat ho na základě nově nabytých zkušeností i klíčových podnětů lektorek. Uvědomuji si, že kvalitní a transparentní systém sociálního bezpečí klade na tyto zodpovědné osoby nemalé nároky jak na jejich vnitřní integritu, tak na neustálé zvyšování znalostí a dovedností. Workshopy tohoto typu jsou pro nás velmi cenné, byť nám odhalují i skutečnost, že mnoho práce je ještě před námi,“ uvedla ombudsmanka Ostravské univerzity Nikola Kostlánová.

Respekt až na půdu. Prevenci sexuálního obtěžování řešil workshop na Filozofické fakultě<br />