Jarní měsíce jsou ve znamení studentských absolventských koncertů. Vzhledem k současným omezením nemohou studenti tuto svou životní událost pojící se se završením vysokoškolského studia sdílet se svými rodinami a přáteli, jak tomu bývalo zvykem. Proto některé z koncertů zprostředkujeme divákům pomocí živého streamu, případně záznamu koncertu nebo jeho části.

Mnozí studenti si zvou také zajímavé hosty i komorní soubory,  jako tomu bylo např. na magisterském koncertu houslistky Ellen Klodové. Pomyslnou sladkou tečkou byla závěrečná skladba, kterou zahrála spolu se svým pedagogem, houslovým virtuózem a koncertním mistrem České filharmonie Jiřím Vodičkou. Zaznělo dílo Navarra op. 33, jehož autorem je Pablo de Sarasate. Záznam z koncertu již brzy zveřejníme na Facebookových stránkách Fakulty umění.

Plánované živé streamy:

• Úterý 25. 5. 2021: Absolventský koncert Dominiky Škrabalové, studentky katedry sólového zpěvu. Koncert bude živě streamován přímo z nahrávacího studia Českého rozhlasu Ostrava.
  • Pondělí 31. 5. 2021: Absolventský koncert Johany Černohorské, studentky katedry sólového zpěvu, jejímž hostem bude smyčcový Bena Quartet.

Sledujte naše facebookové stránky, kde budeme postupně jednotlivé události zveřejňovat. Jste srdečně zváni!