Frankie’s Pub a Passion for food

Frankie’s Pub sází na poctivou kuchyni. V restauraci má v nabídce česká jídla, kolena, žebra nebo křidélka. Na JSME OSTRAVSKÁ! dorazí se svými burgery a domácími hranolkami. Pro vegetariány hranolky ještě vyšperkují čedarovou omáčkou, samotným sýrem čedarem a klíčky.

Rodinná restaurace s poctivou kuchyní

Vitáskovi jsou milovníci dobrého jídla. Vaří a pečou poctivě a s láskou. Aktuálně působí nárazově hlavně na festivalech a dalších akcích, loni celé léto krotili hlad návštěvníků v Pavilonu. Na JSME OSTRAVSKÁ! dorazí s jejich osvědčenou zelňačkou s kopečkem kysané smetany, Jiřího nepřekonatelnou sekačkou z grilu, obřími Honzovými buchtami a v neposlední řadě i s chilli con i sin carne. V této kuchyni vše vaří bez lepku (až na ty buchty, ty jsou samozřejmě pečené s hromadou lepku).

Na otočku do Mexika

Ringo a Lída jsou Mutant fast food, společně obráží festivaly, na JSME OSTRAVSKÁ! fičí rovnou z tretry s meníčkem, které obsahuje Chilli Udon, Cochinita Pibíl nebo Quesadillas. Jejich účast jsme si zamluvili už v zimě a teď se těšíme jako malí. A to především na Cochinita Pibíl, neboli vepřové maso po yucatánsku – dle našich zkušeností je to asi nejlepší recept na maso, který kdy na mexické půdě vznikl. V podání Mutant fast food to platí několikanásob, neboť si pro recept byli přímo v Mexiku, tohle nebude žádný nepovedený fusion. Na to se můžete spolehnout.

Studenti nejen studentům

Áčko vám asi něco říká. Ano, je to to pravé místo pro všechny studenty, a to nejen ty, kteří bydlí přímo na kolejích. Áčko ve svém klubu na Hladnově organizuje celou řadu zábavných nebo edukativních akcí. Teď se však soustředí především na otevření jejich nové pobočky v centru Ostravy. Od září se na vás bude Janka, Honza nebo jejich zapálený personál těšit také v Univerzitním Welcome Centre na Mlýnské 5, kde bude studentská kavárna OUško fungovat. Přijďte otestovat jejich kavárenskou nabídku, za zpětnou vazbu budou ve svém zkušebním provoze na JSME OSTRAVSKÁ! jistě moc rádi. Jejich kavárnu najdete v sekci Café Litera za schodištěm budovy sportu. Kromě kávy budou mít Áčkaři v nabídce také limonády z nových univerzitních sirupů, dorty nebo něco malého k snědku.

Ztělesnění pohostinnosti a kvality

Marvin’s žije na Stodolní ulici, díky své pečlivě vybrané nabídce míchaných drinků a kvalitních vodních dýmek ožívá hlavně ve večerních hodinách. Nicméně je místem, které umí i přes den poskytnout příjemné a klidné prostředí k práci či schůzce. Právě v tento čas je festival JSME OSTRAVSKÁ! vytrhne z denní rutiny. Je možné výjimečnou atmosféru a společenskou kulturu, která je baru Marvin’s tak vlastní, sbalit a přivézt s sebou před City Campus OU? My říkáme, že ano, vy si však přijďte svůj názor udělat sami. Součástí baru bude také prezentace studentského spolku deskových her Kostka.

Se zmrzlinou je život krásnější

Původní profese Tess, majitelky Zmrzlinového krámku, je hodně vzdálená od oboru gastronomie. Když však přišly covidové restrikce, které Tess nedovolovaly věnovat se její práci, vrátila se zpět ke zmrzlinovému stroji. Zpočátku to byla jen brigáda podobně jako na vysoké škole. Na zmrzlinových brigádách tehdy Tess získala spoustu zkušeností, ze kterých se zrodil její krámek. Jako výtvarnice chtěla mít ten nejsladší, nejbarevnější a nejzdobenější foodtruck. A tak ho má. S krámkem No. 3. Peter, kde provozovatelka nabízí šest druhů točené zmrzliny (4 příchutě +2 míchané), limonády nebo kávu a další zákusky, trvale stojí v Lichnově. Na JSME OSTRAVSKÁ! dorazí s No. 2. Sárou, na krámku najdete tři druhy točené zmrzliny (2 příchutě + míchaná), limonády a něco sladkého na zub.